Evropský týden odborných dovedností 2019

Evropský týden odborných dovedností se koná letos již počtvrté a proběhne v týdnu od 14. do 18. října 2019. Jeho cílem je inspirovat zejména mladé lidi k objevování a rozvíjení svého nadání prostřednictvím odborného vzdělávání, které Evropská komise představuje jako atraktivní, kvalitní a perspektivní oblast studia. Národní ústav pro vzdělávání se do Evropského týdne odborných dovedností zapojuje uspořádáním konference Digitalizace, polytechnika a inovace ve vzdělávání a zveřejněním nové části webu www.eqavet.cz s informacemi o nových možnostech a kvalitním zajištění zahraničních výjezdů pro učitele, experty a další pracovníky ve vzdělávání.

Konference Digitalizace, polytechnika a inovace ve vzdělávání se koná 16. října 2019 od 10 do 16 hodin v hotelu Iris EDEN. Až do 6. října (nebo do naplnění kapacity konference pro sto lidí) se může každý přihlásit prostřednictvím online přihlašovacího formuláře.

Články v nové sekci webu www.eqavet.cz Získejte zkušenosti v zahraničí jsou určené zejména zástupcům středních a vyšších odborných škol a dalším pracovníkům ve školství, kteří se v nich dočtou o možnostech zahraničních výjezdů, o tom, jak prakticky postupovat při plánování cesty, v jejím průběhu i po návratu, co jim pomůže a na co si mají dát pozor.


VET Skills Week 2018

V rámci týdne odborných dovedností 2018 bylo uspořádáno přes 1 800 akcí ve 45 evropských zemích, jichž se zúčastnilo více než 2,4 milionu lidí.

Festival odborných dovedností a mapa dalších akcí

Dům zahraniční spolupráce pořádá 15. října 2019 Festival odborných dovedností (VET fest) ve Vnitroblocku v Holešovicích. Návštěvníci se mohou seznámit s obory, které je možné studovat na středních školách v ČR, popovídat si přímo se žáky a učiteli zastoupených škol a zjistit, jak lze vyjet na odbornou stáž do zahraničí s programem Erasmus+ a co všechno jim taková zkušenost může dát. Součástí programu bude beseda se zajímavými hosty, soutěže, módní přehlídka, taneční vystoupení nebo slam poetry.

Další informace a seznam akcí najdete na mapě akcí na webu Domu zahraniční spolupráce, který byl koordinací Evropského týdne odborných dovedností 2019 v České republice pověřen.