Online kurz pro začínající lektory zdarma

7. 2. 2019 Na konci ledna 2019 spustil český tým EPALE při Domu zahraniční spolupráce nový online kurz pro vzdělavatele dospělých „Lektorské minimum“. Kurz je určen všem, kteří si chtějí vylepšit své lektorské a prezentační dovednosti.

Kurz je zdarma dostupný na adrese https://kurzy.epale.cz/courses/lektor a vytvořen podle moderních trendů v online vzdělávání a účastníkům poradí s přípravou vzdělávacích aktivit pro dospělé. Kurz je vhodný je především pro začínající a méně zkušené lektory, ale inspiraci v něm najdou i ti zkušenější. Kurz je navíc koncipován tak, aby oslovil i tzv. příležitostné lektory, kteří jen občas poskytují nějaká školení. Účastníci se díky němu naučí připravit, realizovat a vyhodnotit své vzdělávací aktivity pro dospělé. Ke každému tématu získají praktický návod.

Součástí budou i webináře a možnost obracet se s konkrétními dotazy na online instruktory. Kurz obsahuje celkem 25 edukačních videí a jeho absolvování trvá zhruba 8 hodin. Je ale na každém, jestli si ho projde celý, nebo se bude věnovat pouze tématům, která ho zajímají. Po zvládnutí závěrečného testu získají absolventi certifikát.

Kurz je možné studovat hned třemi způsoby: jako běžný online kurz, sledováním playlistu na YouTube nebo pomocí komunikace s chatbotem na Facebooku.

Videa

Lektorské minimum – vítejte v kurzu

Lektorské minimum - EPALEbot