Tiskové zprávy

Národní ústav pro vzdělávání, školské poradenské zařízení a zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků

Kontakt pro média:
press@nuv_cz

‹‹   Předchozí   6 7 8 9 10 11 12   Následující   ››

Právě začíná soutěž samostatných odborných prací

Praha, 21. března 2013 Tisková zpráva: Národní ústav pro vzdělávání ve spolupráci s Hospodářskou komorou ČR vyhlašuje soutěž samostatných odborných prací. Uzávěrka soutěže je 31. 5. 2013.   

 

V Nesuchyni a Brně oficiálně zahájili projekt, který v ČR opět posune možnosti rekvalifikací

Více než čtyři stovky ředitelů středních odborných škol z celé republiky se spolu s dalšími partnery sešly koncem února ve středočeské Nesuchyni a v Brně. Oficiálně tak začala další etapa v oblasti rekvalifikačního vzdělávání v ČR. 

 

Středoškoláci si již po devatenácté vyzkoušejí obchodování na mezinárodním veletrhu fiktivních firem

V areálu pražského Výstaviště (Incheba Expo Praha) proběhne ve dnech 19. 3. – 21. 3. 2013 již 19. mezinárodní veletrh fiktivních firem. Akce je jedním z největších veletrhů fiktivních firem nejen v Evropě, ale na celém světě – letos se zde představí 142 firem z 11 zemí Evropy. Pořadatelem veletrhu je již tradičně Obchodní akademie Heroldovy sady v Praze 10 se svou fiktivní firmou Antre, Národní ústav pro vzdělávání akci finančně podporuje

 

Úvodní konference „jižní skupiny“ projektu UNIV 3 – začátek nové etapy principu UNIV

TZ únor 2013 Brněnský hotel Voroněž je 25. a 26. února 2013 dějištěm další zásadní události v rámci principu, pro který se v oblasti dalšího vzdělávání v ČR vžil název UNIV. Koná se zde úvodní konference individuálního projektu národního Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR UNIV 3 – podpora procesů uznávání.

 

Úvodní konference „severní skupiny“ projektu UNIV 3 – začátek nové etapy principu UNIV

TZ únor 2013 Hotel Lions v Nesuchyni ve Středočeském kraji je 21. a 22. února 2013 dějištěm další zásadní události v rámci principu, pro který se v oblasti dalšího vzdělávání v ČR vžil název UNIV. Koná se zde úvodní konference individuálního projektu národního Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR UNIV 3 – podpora procesů uznávání.

 

Češi neumějí adekvátně ohodnotit své jazykové znalosti.

Pomoc nabízí přívětivá online aplikace „Evropské jazykové portfolio“

 

Tisková zpráva NSK2:

NSK.jpg Tisková zpráva projektu NSK2 ke stažení. 19.2.2013

 

Od února začala realizace projektu UNIV 3

Nový projekt propojí rekvalifikace směřující k přípravě na vykonání zkoušky a proces uznávání

 

Projekt POSPOLU podporuje spolupráci škol a firem

msmt.jpg Praha 14. ledna 2013 - Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy připravilo ve spolupráci s partnery individuální projekt národní POSPOLU, který je zaměřen na přímou podporu spolupráce škol a firem při vzdělávání žáků středních škol v oblasti praktického vyučování u zaměstnavatelů.

 

Byli jste na zahraniční stáži?

logo_europassCR.jpg Zaznamenejte si ji do Europassu, u pohovoru vám to pomůže!  (tisková zpráva)

 

Kompletní průvodce po středních a vyšších odborných školách

Tisková zpráva NÚV - Díky dobře investovaným prostředkům z EU vznikl kompletní průvodce po středních a vyšších odborných školách v ČR – www.infoabsolvent.cz . 

 

Nejlepší pomocník při výběru střední školy?

ia.jpg Webové stránky www.infoabsolvent.cz sice už nějakou dobu fungují, ale právě prošly výrazným obsahovým i vizuálním vylepšením. Na uvedené  adrese nyní najdete uživatelsky velmi přívětivý a jednoduše srozumitelný přehled pro všechny, kteří hledají aktuální informace o možnostech vzdělávání na středních a vyšších odborných školách.

 

Za 20 let existence Centra fiktivních firem si již více než 50 tisíc středoškoláků na vlastní kůži vyzkoušelo, „jak se dělá byznys“

cefif.jpg Fiktivní firma je v současné době na více než stovce středních odborných škol běžnou součástí přípravy budoucích absolventů pro praxi. Ročně tímto předmětem projde více než 3500 žáků středních škol.

 

Žáci ZŠ a SŠ si vybírají svou další vzdělávací nebo pracovní kariéru zodpovědně

O své vzdělávací a profesní dráze si žáci základních a středních škol rozhodují převážně sami, v úvahu berou také rady rodičů a přátel. Důležité je pro ně studovat obor, který je baví a pomůže jim k dobrému pracovnímu uplatnění. Vyplývá to z publikace Národního ústavu pro vzdělávání „Jak žáci základních a středních škol vybírají svou další vzdělávací nebo pracovní kariéru“, která vznikla v rámci projektu VIP 2 – KP, na nějž přispívá Evropský sociální fond.

 

Většina absolventů dostane dnes k vysvědčení i Europass

29. června 2012       Spolu s maturitním vysvědčením, osvědčením o závěrečné zkoušce a výučním listem dostane dnes téměř 62 tisíc absolventů středních škol a učilišť dodatek k osvědčení. Jde o jeden z dokumentů Europassu, který popisuje obsah a úroveň studia. Využijí ho především lidé, kteří se chystají do zahraničí na brigádu, stáž nebo by se rádi přímo v zahraničí ucházeli  o práci. Zaměstnavatelé v evropských zemích z dodatků v angličtině nebo jiném cizím jazyce lépe zjistí, jaké kompetence a dovednosti se uchazeč ve škole během studia naučil. 

 
‹‹   Předchozí   6 7 8 9 10 11 12   Následující   ››