Uvedené odpovědi se vztahují k zadávací dokumentaci, kterou si včetně dodatečných informací můžete stáhnout na profilu zadavatele. Článek s přehledem nejdůležitějších informací k celé veřejné zakázce naleznete zde.
Přehled všech stránek s dotazy
- Základ a doplněk pilotáže
- Dotazy k rozšíření pilotáže
- Dotazy ke smluvním vztahům a finančnímu krytí pilotáže
- Dotazy ke kvalifikačním předpokladům při podání nabídky
- Dotazy ostatní
Dotaz č. 7 uveřejněný v Dodatečné informaci 10 ze dne 16. 7.
Je možné do nákladů projektu zahrnout také příspěvky na stravování žákům?
Dotaz č. 5 uveřejněný v Dodatečné informaci 10 ze dne 16. 7.
Dle návrhu smlouvy je možné fakturovat v každém předem daném fakturačním období max. 20 % ceny zakázky. Co se stane, když budou náklady vznikat nerovnoměrně, např. na začátku pilotáže budou vyšší 20 % a ke konci výrazně nižší. Je možné fakturovat bez ohledu na období vzniku nákladů, např. v třetím období vyfakturovat náklady, které vznikly v období pro první fakturaci?
Dotaz č. 1 uveřejněný v Dodatečné informaci 10 ze dne 16. 7.
Prosím o informaci, zda bude pro projekt POSPOLU využívaná metodika vycházející z „Příručky pro příjemce finanční podpory z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost“, verze 7? Konkrétně pak ve smyslu odstavce 5.3.2 .1 Osobní výdaje související s realizací projektu. „Jeden pracovník nemůže být v rámci projektu a dalších vykonávaných činností pro příjemce a jeho partnery zaměstnán na více než 1,0 úvazku celkem…“. Tato podmínka by pak absolutně vylučovala možnost zapojení pracovníků firem, kteří by se činnosti v projektu věnovali nad rámec své pracovní doby. Např. na dohodu DPP, DPČ.
Dotaz č. 7 uveřejněný v Dodatečné informaci 9 ze dne 11. 7.
Lze použít finanční prostředky z projektu POSPOLU na zaplacení učitele, který supluje výuku ve škole za učitele (odborných předmětů nebo učitele odborného výcviku), který je v rámci projektu na stáži ve firmě?
Dotaz č. 6 uveřejněný v Dodatečné informaci 9 ze dne 11. 7.
Další dotaz se týká smlouvy o budoucí spolupráci se subdodavateli, kterou musí uchazeč předložit ve své nabídce. Můžete poskytnout vzor takovéto smlouvy? Nebo postačí kopie smluv, které máme uzavřené s firmami zajišťující našim studentům praxe již několik let? Popř. můžete zveřejnit ustanovení, která by v žádném případě neměla chybět v takové smlouvě?
Dotaz č. 3 uveřejněný v Dodatečné informaci 9 ze dne 11. 7.
Je možné v rámci přihlášení se do výběrového řízení v požadovaných materiálech nedodat smlouvu se školou, protože je jednoznačné, že když jako firma chceme uzavřít s NÚV smlouvu, musíme být již se školou domluveni, že nám poskytnou žáky? Máme se školami dlouholeté zkušenosti při odborném výcviku žáků v naší firmě. Každý rok v září školy s námi podepisují smlouvu dle školského zákona o odborné praxi žáků ve firmě. Je jednoznačné, že se školami v září 2013 budeme mít opětovně uzavřenou smlouvu. Otázku smlouvy se školou zmiňuji proto, že jsou prázdniny.
Dotaz č. 2 uveřejněný v Dodatečné informaci 9 ze dne 11. 7.
V rámci partnerství podepíše smlouvu o poskytování služeb v rámci projektu POSPOLU s objednatelem NÚV Praha pouze naše firma. Jako naši subdodavatelé budou 2 střední školy, které nám dodají žáky na odborný výcvik ve firmě. Z doposud vámi vydaných dodatečných informací vyplývá, že má mít firma se školami podepsanou smlouvu, z níž vyplývá závazek subdodavatelů k poskytnutí plnění veřejné zakázky. Neviděl jsem nikde vzor smlouvy, jaké body by měla obsahovat. Můžeme si tedy text smlouvy se školami vytvořit samostatně tak, aby byla ze smlouvy patrná vzájemná spolupráce na projektu?
Dotaz č. 22 uveřejněný v Dodatečné informaci 8 ze dne 9. 7.
Zajímá nás na co lze plánované finanční prostředky cca. 1,7mil.Kč použít a jakým způsobem se budou proúčtovávat. Spolupráci s umisťováním studentů do firem v rámci odborného výcviku provádíme již léta a není nám jasné v čem lze případně onu spolupráci posílit, vylepšit či podpořit pomocí projektu a již zmíněnou finanční dotací. Prosím o jasnou a co nejstručnější odpověď.
Dotaz č. 20 uveřejněný v Dodatečné informaci 8 ze dne 9. 7.
Dodavatel při podpisu smlouvy nezná metodiku spolupráce objednatele. Zavazuje se řídit něčím, co nemá k datu podpisu smlouvy k dispozici a přitom se jedná o dokument, který vymezuje plnění veřejné zakázky. Jak, je zajištěn soulad s § 44 zákona 137/2006 Sb. o veřejných zakázkách, ve znění pozdějších předpisů? Jak je v tomto případě zajištěna transparentnost soutěže? Jaká je metodika provádění kontrol a hodnocení zpráv prováděných supervizorem? Nemá ji poskytnout zadavatel při vyhlášení zakázky?
Dotaz č. 19 uveřejněný v Dodatečné informaci 8 ze dne 9. 7.
Rád bych se zeptal před samotnou registrací a práci na tomto projektu ohledně rozložení finančních prostředků. Zda- li se jedná o vybavení pracovišť nebo se jedná pouze o finanční prostředky na mzdy pracovníků školy či zainteresované firmy atd. Pokud je to někde uvedeno tak prosím o konkretní odkaz.
Dotaz č. 18 uveřejněný v Dodatečné informaci 8 ze dne 9. 7.
Pro stanovení předpokládaného počtu žáků a hodin v rámci pilotáže odborného výcviku je nutné znát přesný termín zahájení pilotáže. Lze za tento termín považovat 2.9.2013?
Dotaz č. 17 uveřejněný v Dodatečné informaci 8 ze dne 9. 7.
Jakou formou budou uzavírány dohody s jednotlivými členy týmu? S kým budou mít tyto dohody sepsány a jaké dohody budou použité?
Dotaz č. 16 uveřejněný v Dodatečné informaci 8 ze dne 9. 7.
Jsou stanoveny limity mzdových nákladů pro jednotlivé pozice nebo je to plně na rozhodnutí dodavatele? Je stanoven nějaký poměr mzdových nákladů ke všem ostatním nákladům?
Dotaz č. 13 uveřejněný v Dodatečné informaci 8 ze dne 9. 7.
Prosím o zodpovězení dotazu, který se týká doložení písemných smluv se subdodavateli. Existuje nějaký vzor těchto dohod nebo při jejich sestavování máme vycházet ze smlouvy dle přílohy č. 2?
Dotaz č. 12 uveřejněný v Dodatečné informaci 8 ze dne 9. 7.
Jako škola podáme nabídku, jejíž součástí bude smlouva o partnerství s firmou. Firma nebude subdodavatelem. Je nutné doložit kvalifikační předpoklady dané firmy?