‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6   Následující   ››

Otázka pro Ivo Jupu, hlavního manažera projektu Národní soustavy kvalifikací (NSK)

Co zjistil průzkum NSK ohledně spokojenosti zaměstnanců se stávajícím zaměstnáním?

 

Radioporadna: Ing. Jan Peška - nejnovější trendy na trhu práce a nabídka profesní kvalifikace

Rozhlas-HK_logo.jpg Zajímavá osobnost je hostem Radioporadny Českého rozhlasu Hradec Králové: Ing. Jan Peška - Národní ústav pro vzdělávání - nejnovější trendy na trhu práce a nabídka profesní kvalifikace.

 

Na hrobníka se hlásí i ženy

tv barrandov logo.jpg TV BARRANDOV - Mít práci, která člověka baví a naplňuje, tak to je sen snad každého z nás. Zdaleka ne každého ale práce skutečně naplňuje tak, jak by si představoval. A právě proto je tu takzvaná Národní soustava kvalifikací, která to chce lidem umožnit.

 

Nová práce díky rekvalifikaci

CT1_nova_prace_diky_rekval.jpg ČT1, Události, 23.3.2015 Ti, kteří nechtějí cestovat nebo mají vzdělání, které neuplatní, volí rekvalifikaci. A čím dál víc lidí si takto zvyšuje šanci na trhu. Loni se jich jenom přes úřad práce přihlásilo na kurz téměř čtyřicet šest a půl tisíce.

 

Změna profese

CT1_zmena_profese.jpg ČT1 - Události, 23.3.2015 Neodpovídající platy, malé vyhlídky na povýšení nebo stereotyp. To jsou podle průzkumů národní soustavy kvalifikací důvody, proč by 6 z 10 Jihomoravanů chtělo vyměnit svou pozici nebo profesní obor. Program jim pomáhá získat profesní certifikát v oboru, který je zajímá, a to i v řádu několika týdnů.

 

„Roadshow“ Národní soustavy kvalifikací po Česku odstartovala

NSK_1.gif Několikatýdenní série regionálních setkání s novináři po celé České republice byla zahájena  9. března první konferencí na libereckém Úřadu práce.

 

Byly spuštěny vzdělávací stránky Národní soustavy kvalifikací

podpora-nsk.jpg Stránky jsou určeny pro osoby, které působí nebo se chystají působit v některé z klíčových rolí naplňování nebo využívání Národní soustavy kvalifikací.

 

Národní soustavu kvalifikací využívá více než 1 100 zaměstnavatelů

Do projektu Národní soustavy kvalifikací (NSK) se v uplynulých 5 letech zapojilo více než 3 500 expertů z praxe. Za dobu realizování veřejné zakázky překročil počet vytvořených profesních kvalifikací číslo 1 100. Na trh práce tak díky NSK přibylo přes 110 tisíc nových kvalifikovaných pracovníků v oborech, ve kterých je u zaměstnavatelů největší poptávka.

 

Osvědčení o kvalifikaci má sto tisíc lidí

Více než 1100 firem využívá alespoň některé prvky systému Národní soustavy kvalifikací, díky němuž lidé získávají doklady o dovednostech uplatnitelných na trhu práce. Údaje včera zveřejnilo konsorcium Hospodářské komory ČR, Svazu průmyslu a dopravy ČR a společnosti TREXIMA, které se staralo o zapojení zaměstnavatelů do tvorby profesních kvalifikací. Do tvorby profesních kvalifikací se podle údajů zapojilo více než 3500 odborníků z praxe. Osvědčení o některé z více než tisícovky kvalifikací má už přes sto tisíc lidí.

 

PŘÍBĚH: Díky NSK otevíral i továrnu Avie v Indii. Dnes staví mladík z Dobrušky stíhačky ve Vodochodech

Příběh Daniela Rydla ukazuje, jaké možnosti dává Národní soustava kvalifikací schopnému a ambicióznímu člověku. Jen ve 22 letech to už dotáhl v největších strojírenských firmách na vysoké pozice. Udělal si hned tři dílčí kvalifikace, pomáhal rozjet výrobu nákladních vozů v Indii a nyní dohlíží na vývoj křídla pro vojenské stíhačky. Díky absolvování kvalifikace „strojní mechanik“ a zdravému sebevědomí se nyní Daniel věnuje svým dvěma vášním – strojírenství a letadlům.

 

Standardy profesních kvalifikací schválené 19. 12. 2014

Dne 19. 12. 2014 byly MŠMT schváleny standardy následujících profesních kvalifikací  

 

První zkoušky profesní kvalifikace Obsluha čerpací stanice s PHL

HK ČR je jedinou autorizovanou osobou pro profesní kvalifikaci Obsluha čerpací stanice s PHL. Již tento měsíc budou prozkoušeni první zájemci. Jak je zkouška náročná a jaký význam má pro obor, jsme se zeptali Martina Mikla, místopředsedy představenstva Společenství čerpacích stanic ČR.

 

NSK v České televizi

31c881439e.jpg Všechno, co jste chtěli vědět o Národní soustavě kvalifikací a báli jste se zeptat, jste se mohli dozvědět v pořadu Sama doma v České televizi. Na otázky k Národní soustavě kvalifikací odpovídal na chatu Jan Peška.

 

Pozvánka na regionální konferenci NSK2 v Hradci Králové

Konsorcium Hospodářské komory ČR, Svazu průmyslu a dopravy ČR a společnosti TREXIMA spol. s r.o. si Vás dovoluje pozvat na regionální konferenci "Úspěšnou firmu tvoří kvalifikovaní zaměstnanci", která se uskuteční 10. září 2014 v Hradci Králové.

 

PŘÍBĚH: Nikdy se nevzdávat

Michaela Kostelníková v nedávné době dokončila magisterské studium Sociologie na Masarykově univerzitě v Brně. Je jí 25 let, ale už v době, kdy se její studia blížila ke konci, čím dál častěji slýchala od vyučujících i starších absolventů, že bude velice těžké se s tímto vystudovaným oborem uplatnit kdekoli jinde než v Praze.

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6   Následující   ››