Informatika, roboti a informatické myšlení ve škole?

Digikoalice Vás zve ke kulatému stolu na téma vize nového obsahu výuky informatiky a informatického myšlení - 8. února od 14.30 na MŠMT.

Česká národní koalice pro digitální pracovní místa ve spolupráci s Národním ústavem pro vzdělávání zve zájemce k diskusi a představení vize nového obsahu výuky informatiky a informatického myšlení od MŠ po SŠ.

Povánka

Kdy: 8. února 2018 od 14:30 do 16:30

Kde: prostory MŠMT - Karmelitská 7, místnost C 081

Kapacita: 80 zájemců

Formulář pro přihlášení

Komu je setkání určeno?
  • Členové DigiKoalice, učitelé MŠ, ZŠ, SŠ, lektoři počítačových dovedností dětí a mládeže, ředitelé škol, firemní sektor nabízející spolupráci při implementaci inovací v digitálním vzdělávání, rodiče.
Jaký je cíl akce? 
  • NÚV představí v rámci opatření Strategie digitálního vzdělávání pracovní návrhy pro variantní návrhy aktualizace Rámcových vzdělávacích programů v oblasti ICT a (nové) informatiky -  (pracovní verze dokumentů online). 
  • Účastníci akce budou mít možnost diskutovat a sdílet zkušenosti s rozvojem informatického myšlení u žáků na školách, proběhne také diskuse o možné spolupráci ve výuce informatiky s jinými předměty. 
Rámcový program:
  • Návrhy pro variantní návrhy aktualizace Rámcových vzdělávacích programů v oblasti ICT a (nové) informatiky (NÚV)
  • Projekty OP VVV na budování kapacit metodické podpory školám. 
  • Diskuse s aktivním zapojením škol, které se výuce informatického myšlení, programování a řešení problémů s pomocí digitálních technologií již věnují 

Náměty na aktivní vystoupení škol posílejte na digikoalice@nuv_cz.


Zveřejňujeme pracovní verzi DRAFT materiálu k rámci "nové informatiky":

Otázky a zpětnou vazbu můžete poslat také e-mailem na digikoalice@nuv_cz.