Cíle setkání:
Cílem setkání je seznámit účastnice a účastníky s nově vzniklou metodickou příručkou Dvanáct ověřených metod pro rozvoj kolegiální spolupráce.
Společně si představíme:
- okolnosti vzniku příručky, důležitost sdílení vlastních zkušeností, praktické ověření a přenositelnost
- základní principy genderově citlivého vzdělávání
- zahraniční inspirace, které pomáhají při zavádění rovnosti do škol
- obsah příručky, její členění a tipy, jak s ní pracovat
Komu je setkání určeno:
Setkání je určeno primárně vyučujícím prvního stupně ZŠ, ale i všem stávajícím i budoucím pedagožkám a pedagogům, odbornicím i odborníkům v oblasti vzdělávání a všem, kteří mají zájem dozvědět se o konkrétních možnostech využití kolegiální podpory, rovnosti ve školách a genderově citlivém vzdělávání.
Setkání je zdarma.
Lektoři:
Anna Babanová vystudovala Učitelství pro 1. stupeň ZŠ na PedF UK v Praze. Pracuje v organizaci Step by Step ČR jako metodička programu Začít spolu a v základní škole Škola Můj Projekt – Jižní Město jako učitelka matematiky pro první stupeň. Dlouhodobě se zajímá o problematiku genderově citlivé pedagogiky, individualizace v oblasti plánování a rozvoje kolegiální spolupráce. Podílela se na vzniku několika pedagogických příruček, zaměřených především na genderově citlivé vzdělávání. Je autorkou příručky Dvanáct ověřených metod pro rozvoj kolegiální spolupráce.
anna.baban@gmailcom
Markéta Štěpánová vystudovala Vyšší odbornou školu knihovnictví a informačních studií, v současné době dálkově studuje Učitelství pro 1. stupeň ZŠ na PedF UK. Přes 10 let pracuje v organizaci Gender Studies, o.p.s., kde se věnuje převážně osvětové činnosti v oblasti genderových stereotypů ve výchově a vzdělávání, působí jako expertka v projektech na MPSV a školitelka na MŠMT. Koordinovala projekt Výchova k respektu a toleranci: od učitelů k dětem zaměřený na podporu, vzdělávání a sdílení zkušeností vyučujících v oblastech inkluzivního vzdělávání, genderově citlivého přístupu a schopnosti reflektovat vlastní i cizí výuku. Je odpovědnou redaktorkou příručky Dvanáct ověřených metod pro rozvoj kolegiální spolupráce.
marketa.stepanova@genderstudiescz
Vstup do online místnosti i návod, jak na to, najdete NA VSTUPNÍ STRÁNCE << klikněte
Otvíráme 15 minut před začátkem! Odkaz na vstup najdete také v den konání akce na titulní straně portálu RVP.CZ (www.rvp.cz).
Potřebujete:
- počítač připojený na internet,
- bedničky nebo sluchátka (lektoři i s mikrofonem).
Přes zvukové zařízení budete spolu s ostatními účastníky naslouchat hostům a sledovat na obrazovce prezentace. Případné komentáře a dotazy budete moci psát do chatu, hosté na ně rádi odpoví.
Ovládání online místnosti je velice snadné, nevyžaduje žádné předchozí zkušenosti!
Těšíme se na vás!