Počet on-line vyplněných životopisů Europassu vzrostl o 55 %

Nejčastěji ho vyplňují lidé hledající práci číšníka, programátora a prodavače

Obliba jednotného formátu životopisu, který se z iniciativy EU začal před deseti lety používat pod názvem Europass-životopis, roste. Jen za polovinu letošního roku si jej ve všech jazycích podle průzkumu Evropského střediska pro rozvoj odborné přípravy CEDEFOP vyplnilo více než 10 milionů Evropanů. Rychlým tempem roste i zájem o on-line formu Europass-životopisu. Česká republika evropský trend potvrzuje.


Zajem_o_online_Europass_roste.pdf Zajem_o_online_Europass_roste.pdf (313,72 KB) Zatímco v prvním pololetí roku 2014 byl počet životopisů, které si Češi vyplnili online, přes 87 tisíc, letos ve stejném období přes 135 tisíc. „Nárůst je dán tím, že se za prvé zvyšuje povědomí o evropském formátu životopisu, o kterém běžně informují své klienty i úřady práce, a za druhé je vyplnění životopisu poslední dva roky pro uživatele velmi snadné, návodné a při vyplňování ho provází rady a tipy, jak jednotlivé kolonky vyplnit,“ vysvětluje Irena Palánová, vedoucí Národního centra Europass.
Europass-životopis je strukturovaný formát životopisu, který má jednotnou podobu ve všech zemích EU a lze ho vyplnit zdarma a on-line ve 27 jazykových verzích. Životopis je součástí širší rodiny dokumentů Europass, k nimž patří také jazykový pas nebo dodatek k osvědčení. „Původně vznikly pro hledání práce a studia v zahraničí, postupně se ale ukazuje, že jejich využití je širší a že je lidé používají při hledání práce v ČR,“ doplňuje Irena Palánová.

Nejvíce si životopis Europassu podle statistik CEDEFOP vyplňují lidé ucházející se o tyto profese: číšník, počítačový programátor, prodavač v obchodě, zdravotní sestra, recepční, kuchař, úředník, strojní inženýr, sekretářka v administrativě a inženýr.

Rády zodpovíme vaše dotazy:

Sylvie Boumová, sylvie.boumova@nuv_cz , tel.: 601 380 712
Markéta Růžičková, marketa.ruzickova@nuv_cz, tel.: 274 022 134, 777 970 812