On-line akce na Metodickém portálu RVP.CZ v listopadu 2016

Metodický portál RVP.CZ nabízí svým uživatelům tematická setkání ve virtuálním prostředí. Mají formu webinářů, webových seminářů.

ZAPIŠTE SI DO KALENDÁŘE TERMÍNY ON-LINE SETKÁNÍ OD 20.00.

2. 11. 2016, Hry, pohybové aktivity a další nápady do hodin matematiky

Setkání nabídne využití pohybových, motivačních a netradičních aktivit v práci s matematikou na 1. stupni ZŠ. Praktické nápady, které mohou učitelé zařadit do vlastní výuky, představí (stejně jako pro hodiny češtiny) Mgr. Jan Horák, učitel 1. stupně, koordinátor EVVO a lektor.

9. 11. 2016, Plán pedagogické podpory, jeho tvorba, realizace a vyhodnocování

Společné/inkluzivní vzdělávání přineslo mnoho diskusí i novinek. Mgr. Anna Doubková a PaedDr. Karel Tomek nabízí podrobnější pohled na jednu z nich, kterou je plán pedagogické podpory (PPP). Setkání nabídne vám postupy, rady a doporučení, která mohou učitelé využít při tvorbě, realizaci a vyhodnocování PPP.

16. 11. 2016, Méně obvyklé metody práce s textem pro žáky s diagnozou dyslexie a méně zdatné čtenáře

Dyslexii se v rámci online setkání věnujeme průběžně. Jaké rady nám dá Mgr. Petra Pšeničková, která s těmito žáky pracovala jako speciální pedagog a nadále vede poradenskou činnost pro učitele, rodiče a děti? Mezitím se můžete podívat, jaké rady dává ve svých praktických článcích na Metodickém portálu RVP.CZ.

24. 11. 2016, Geometrie v gotické architektuře

Objevte spolu s Petrem Pupíkem kouzlo matematiky v architektuře. Lektor nás už dvakrát provedl nedokonalostmi a křivkami matematiky. Geometrie nemusí být nuda a shrbená záda nad pravítkem…

30. 11. 2016, Metody výuky jako podpůrná opatření

Úprava metod výuky je jedno z podpůrných opatření v rámci společného/inkluzivního vzdělávání. Výuka je na metodách založena. Faktem je, že máme-li upravovat metody individuálně jako podpůrné opatření, měli bychom v nich mít nějaký jasný, užitečný, pochopitelný a snadno použitelný systém. Mgr. Anna Doubková  a PaedDr. Karel Tomek se věnují tomuto tématu mnoho let a rádi se s vámi o nasbírané zkušenosti podělí.


Vstup do online místnosti i návod, jak na to, najdete NA VSTUPNÍ STRÁNCE << klikněte 
Otvíráme 15 minut před začátkem! Odkaz na vstup najdete také v den konání akce na titulní straně portálu RVP.CZ (www.rvp.cz). 

Potřebujete:

  • počítač připojený na internet,
  • bedničky nebo sluchátka (lektoři i s mikrofonem). 

Přes zvukové zařízení budete spolu s ostatními účastníky naslouchat hostům a sledovat na obrazovce prezentace. Případné komentáře a dotazy budete moci psát do chatu, hosté na ně rádi odpoví.

Ovládání online místnosti je velice snadné, nevyžaduje žádné předchozí zkušenosti! 

Těšíme se na vás!