Řekni svůj příběh: Evropská fotosoutěž SŠ a VOŠ

Týmy žáků a studentů středních a vyšších odborných škol se mohou zapojit do evropské fotografické soutěže do konce května 2019. Úkolem je vytvořit originální fotopříběh  4–5 fotografií, v němž hraje hlavní roli odborné vzdělávání. Příběh autoři opatří komentářem v rozsahu 100 slov  Vyhrát mohou jednu ze tří hlavních cen včetně výletu do Helsinek nebo Soluně. Soutěž pořádá Cedefop (Evropské středisko pro rozvoj odborné přípravy) s cílem zviditelnit odborné vzdělávání v Evropě. Se sérií fotografií se mohou do soutěže přihlásit i týmy dospělých, kteří se účastní dalšího odborného vzdělávání.

Do soutěže #CedefopPhotoAward se mohou hlásit týmy složené z nejvýše čtyř studentů a učitele nebo tutora. Úkolem týmu je vytvořit originální fotopříběh na téma odborné vzdělávání a následně jej opatřit komentářem v rozsahu 100 slov s hlavní myšlenkou, která za příběhem stojí. Může se jednat o projekt, který žáci vytvořili, o zkušenost, kterou učinili při zahraniční mobilitě v průběhu svého studia, nebo o sdílení zkušenosti s tím, jak odborné vzdělávání ovlivňuje jejich život.

Hlavní ceny soutěže

Dva vítězné týmy se zúčastní Evropského týdne odborných dovedností, který se bude konat v říjnu 2019 v Helsinkách, a získají nejvyšší cenu, kterou jim předá komisařka Marianne Thyssen na závěrečném ceremoniálu. Speciální cenu poroty získá tým umístěný na třetím místě, který se zúčastní mezinárodního filmového festivalu v listopadu 2019 v Soluni. O náklady na cestu a ubytování vítězů se podělí Cedefop a Evropská komise.

Soutěž končí 31. května 2019. Do té doby je potřeba fotografie nahrát na tomto odkaze. Více informací o podmínkách a pravidlech soutěže, včetně požadavků na formát fotografií i ochrany osobních údajů a přihlášky najdete na webu Cedefopu.

Cedefop vystaví fotopříběhy vítězů i finalistů v průběhu Evropského týdne odborných dovedností 14.–18. října 2019 v Helsinkách a následně na filmovém festivalu v Soluni. Všechny příspěvky budou publikovány také na instagramu #CedefopPhotoAward, kde si můžete prohlédnout fotografie z minulých ročníků. Videa o soutěži si můžete pustit na YouTube

cedefop soutez letak.jpgaward_winners_headline.jpg