Webinář Mediální gramotnost

Mediální gramotností potřebujeme nesčetněkrát denně. Jaké výzvy přináší do současného a budoucího vzdělávání a jak je uchopit? To je téma webináře, který se uskuteční 1. listopadu 2021 od 15 hodin.

Jak je mediální gramotnost ukotvena v českém kurikulu a jaké výzvy přináší do budoucna? Kde všude je ve vzdělávání potřeba s mediální gramotností pracovat? Odpovědi na tyto otázky přináší webinář o mediální gramotnosti, který v rámci tematické oblasti Čtenářská a matematická gramotnost projektu P-KAP připravily garantky Lýdie Valešová a Květa Popjuková. Budete mít zároveň možnost vyzkoušet si techniky a aplikace, které podporují čtenářskou gramotnost v digitálním prostředí a umožňují nám tak s mediálním obsahem lépe pracovat. Ve společné diskusi můžeme otevřít řadu otázek, které v oblasti tématu mediální gramotnosti vyvstávají.

Webinář se uskuteční v prostředí MS TEAMS dne 1. listopadu 2021 od 15 hodin. Pokud vás téma (jehož významnější akcent bude věnován možnostem mediální výchovy na středních školách) zajímá, přihlaste se. Kapacita webináře je omezena.

POZVÁNKA

PROGRAM

REGISTRACE