Český rozhlas a MŠMT budou spolupracovat

Česko žije vzděláváním - tento společný projekt ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a Českého rozhlasu svým podpisem memoranda stvrdili ministr školství Marcel Chládek a generální ředitel rozhlasu Peter Duhan. Hlavním cílem spolupráce MŠMT a ČRo je větší propagace českého školství směrem k veřejnosti. 

„Je řada témat, o kterých se v poslední době hovoří, a to například povinná maturita z matematiky nebo rok technického vzdělávání, který připadne na rok 2015,“ říká ministr školství s tím, že pořady Českého rozhlasu mohou pomoci jednoduchou formou informovat nejenom studenty, ale i rodiče a pedagogy o novinkách v českém vzdělávacím systému.

„Spolupráci s ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy vítám, protože máme mnoho společných témat, zejména pro vysílání naší stanice Junior. MŠMT může naopak využít naše vzdělávací programy, jakým je například Čtenářský deník,“ říká Peter Duhan, generální ředitel Českého rozhlasu.

První společný počin obou institucí proběhne již v září a bude se týkat bezpečnosti dětí. Září je totiž měsíc, kdy dochází k nejvíce zraněním a nehodám.