On-line akce na Metodickém portálu RVP.CZ v březnu 2019

Metodický portál RVP.CZ nabízí svým uživatelům tematická setkání ve virtuálním prostředí. Mají formu webinářů, webových seminářů.

ZAPIŠTE SI DO KALENDÁŘE TERMÍNY ON-LINE SETKÁNÍ OD 20.00.

6. 3. 2019, Rozvoj informatického myšlení s využitím robotických hraček

Tipy na otevřené výukové zdroje k rozvoji informatického myšlení si pro nás k Týdnu otevřeného vzdělávání připravila Eva Fanfulová.

7. 3. 2019, Moderní aplikace ve Windows II

Již podruhé se setkáme s Miroslavem Kotlasem a projdeme si spolu zajímavé volně dostupné aplikace pro operační systémy Windows 10, ale také si shrneme možnosti nákupu aplikací školou nebo jednotlivcem. Webinář tematicky spadá do Týdne otevřeného vzdělávání.

20. 3. 2019, Rozvoj digitální gramotnosti pro 1. stupeň ZŠ

Na jednotlivých aktivitách nám Eva Fanfulová vysvětlí, jakým způsobem je rozvíjena digitální gramotnost a představíme si také sbírku odkazů na vznikající materiály pro podporu rozvoje digitální gramotnosti a informatického myšlení.

21. 3. 2019, Čtenářská gramotnost – osvobozování mladého čtenáře (námořníka)

Odborný garant čtenářské gramotnosti NÚV Petr Koubek nás provede zákoutími trnité cesty mladého čtenáře. Setkání bude inspirací pro učitele i rodiče.

27. 3. 2019, Rozvoj digitální gramotnosti pro 2. stupeň ZŠ

Lektorka Markéta Čonková se bude věnovat praktickým příkladům rozvíjení digitální gramotnosti na 2. stupni ZŠ napříč předměty.  Jednotlivé aktivity budou doplněny vyjádřením známých akademiků, kteří se digitální gramotností zabývají již několik let.