On-line akce na Metodickém portálu RVP.CZ v květnu 2018

Metodický portál RVP.CZ nabízí svým uživatelům tematická setkání ve virtuálním prostředí. Mají formu webinářů, webových seminářů.

2. 5. 2018, Projektové vyučování na ZŠ

Oblíbený lektor Tomáš Koten si pro nás po 5 letech připravil opět hodinku, kdy s námi bude sdílet své zkušenosti s projekty a projektovým vyučováním. Nenechte si tuto jedinečnou lekci ujít!

9. 5. 2018, Inspiromat pro mateřské školy II.

Inspiromat pro mateřské školy II navazuje na Inspiromat I a je zaměřený na prezentaci environmentálních, pohybových, dramatických a matematických činností v MŠ. Lektor Michael Novotný se na vás již těší.

16. 5. 2018, Autorské právo ve vzdělávání – co je nového?

Každý učitel by měl mít základní povědomost o zákonech – a autorské právo je ještě o něco palčivější téma. Metodický portál již nabídl video Jak na internet: Autorská práva, nebo ONLINE SETKÁNÍ: Veřejné licence, Creative Commons a možnosti jejich využití. Co nového se událo v oblasti práva si pro nás již podruhé připravila Lucie Straková – právnička specializující se na autorské právo a právo informačních technologií.

23. 5. 2018, Slovní zásoba a jazykový cit

Předmatematické představy, zrakové a sluchové vnímání, řeč, orientace – to jsou všechno témata, která nabídla lektorka Mgr. Petra Pšeničková, DiS. pro učitelky MŠ a rodiče předškoláků. Co si pro nás připravila tentokrát?

31. 5. 2018, Včelka – podpora a rozvoj čtenářských dovedností

Spolu s Terezou Philippovou se podíváme, jak mohou technologie podpořit rozvoj čtenářské gramotnosti a zájmu o čtení obecně. Představíme si aplikaci Včelka a nahlédneme do zákulisí vzniku výukového programu. Pokud máte ve škole možnost pracovat s tablety, je tento webinář právě pro vás!