Online akce na Metodickém portálu RVP.CZ v červnu 2014

Metodický portál RVP.cz nabízí svým uživatelům tematická setkání ve virtuálním prostředí. Mají formu webinářů, webových seminářů.

Souhrnné informace o proběhlých i plánovaných webinářích v režii Metodického portálu najdete >>ZDE<<.

4. 6. Rozvoj podnikavosti, J. Merunková

Tématu rozvoje podnikavosti formou Studentských odchodních snídaní jsme se věnovali v setkání, které proběhlo na podzim. Jak dále rozvíjet podnikavost žáků nám online poradí lektorka Jana Merunková.

11. 6. Mentoring nebo jen hodnocení aneb Co, jak, kdo a proč?, A. Dobrovolná

Za zvláštním názvem se skrývá setkání s Alexandrou Dobrovolnou, která nás seznámí s možnostmi mentoringu ve školském prostředí. Mezitím můžete spolu s heslem v modulu Wiki popřemýšlet, jak mohou mentoři pomáhat při podpoře nadaných žáků nebo jak mohou mentoři ulehčit začínajícímu učiteli první kroky v praxi.

19. 6. Rozvíjejme děti v řeči, percepcích, motorice, orientaci i předmatematice již (a nejen) v MŠ, P. Pšeničková

Čekání na další setkání s Mgr. Petrou Pšeničkovou si můžete zkrátit sledováním jejích předchozích webinářů: Rozvíjíme děti ve zrakovém a sluchovém vnímání od předškolního věku a Jak rozvíjet předmatematické představy v přípravné třídě.

25. 6. Dobrovolnictví jako zážitek, I. Čamková

O svých zkušenostech s dobrovolnictvím se lektorka Ivana Čamková zmínila již ve svém předchozím webináři s názvem Být odlišný je normální. Nyní se budeme  tématu občanské angažovanosti a dobrovolnictví věnovat důkladněji.