Online akce na Metodickém portálu RVP.CZ v listopadu 2015

Metodický portál RVP.cz nabízí svým uživatelům tematická setkání ve virtuálním prostředí. Mají formu webinářů, webových seminářů.

Středa 4. 11. 2015, Jak vzniká slovník a jak může pomáhat ve výuce jazyků

Slovník je stále jedním z nejdůležitějších učebních pomůcek při výuce cizího jazyka, základním zdrojem pro rozšiřování slovní zásoby. O tom, jak takový slovník vzniká a jak jej lze využít ve výuce, nás seznámí Martin Hromek.
Zatím doporučujeme prostudovat článek Překladový slovník v hodinách angličtiny M. Ševečkové.

Středa 11. 11. 2015, Jak učit děti komunikaci s osobami se zdravotním postižením
Jak vysvětlit dětem zdravotní postižení? Jaké zásady bychom měli předat dětem pro spolupráci a komunikaci s osobami se zdravotním postižením? To vše nám nabídne setkání s Lenkou Skoupou.

Středa 18. 11. 2015, Významné environmentální dny pro projektové vyučování (Den země, Den mokřadů atp.)

Setkávání s Václavem Kuglerem nad tématy ekologie a udržitelným rozvojem jsou vždy zajímavá a inspirativní. Ve spojení s metodou projektového vyučování mohou být tato témata ještě lépe integrována do výuky napříč předměty.

Středa 25. 11. 2015, Místně zakotvené učení – význam a příklad questové trasy

Chcete umět využívat všechny aspekty místního prostředí (přírodní, kulturní nebo historické souvislosti) jako jednotící kontext pro výuku? Rádi byste pro místní komunitu připravili s žáky outdoorovou hru pro malé i velké objevitele? Lenka Skoupá se s námi podělí o své zkušenosti.