On-line akce na Metodickém portálu RVP.CZ v prosinci 2015 a lednu 2016

Metodický portál RVP.cz nabízí svým uživatelům tematická setkání ve virtuálním prostředí. Mají formu webinářů, webových seminářů.

Zapište si do kalendáře online termíny setkání (vždy od 20:00)

Středa 02. 12. 2015, Možnosti grantové podpory škol, aneb kde vzít peníze navíc

Tentokrát se s Václavem Kuglerem podíváme, jaké možnosti má vedení školy, když chce získat další finance na rozvoj. Granty jsou jednou z těchto možností...

Čtvrtek 07. 01. 2016, Využití fotografie ve výuce dějepisu

Téma setkání propojí několik oborových perspektiv (historická věda, didaktika dějepisu, teorie médií, paměťová studia). Lektor Mgr. Kamil Činátl, Ph.D. z Ústavu pro studium totalitních režimů vychází z předpokladu, že moderní média tvoří důležitý kontext historiografie i školního dějepisu.

Čtvrtek 14.01.2016, Umíte to s pohádkou?

Lektorka Mgr. Sylvie Doláková nám už (nejen) o využití pohádek ve výuce angličtiny předškolních dětí povídala. Nyní se na pohádky podíváme zblízka a upřesníme si, zda opravdu ve výchově a vzdělávání využíváme celý jejich potenciál.

Čtvrtek 21.01.2016, Výuka v zahradě napříč předměty

Lektor ekologických výukových programů Chaloupky o.p.s. Martin Kříž nám představí možnosti výuky v přírodě. Chcete vědět, co je lichenologie nebo fytocenologie, jak by mohla probíhat výuka fyziky v přírodě nebo jak pracovat s metodou badatelského vyučování?

Čtvrtek 28.01.2016, Aktérský pohled ve výuce

S osvědčeným lektorem Mgr. Milanem Hesem, Ph.D. se tentokrát sejdeme nad tématem aktérského pohledu v dějinách a jeho využití pro představení dějin každodennosti ve výuce dějepisu.