Práce a studium v zahraničí, dobrovolnictví

Nabízíme bezplatné přednášky pro žáky středních škol

Jak mohu pracovat nebo studovat v zahraničí? Jaké mám možnosti jako dobrovolník? Na tyto otázky velmi často odpovídají pracovníci Národního informačního centra pro mládež (NICM) i jeho spolupracovníci v regionech.

Ke zmiňovaným tématům – studium, práce a dobrovolnictví - pořádá NICM bezplatné přednášky na středních školách. Mají-li školy zájem, mohou se obrátit na info@nicm_cz a domluvit si termín. Přednášku je možné realizovat buď v NICM nebo přímo ve škole.

Mnoho informací lze nalézt také na webu NICM

Pohromadě, ověřené a aktuální je najdete v publikacích:

  • V publikaci Práce v zahraničí se dočtete o tom, kde a jak hledat zaměstnání v zemích EU i mimo Unii. Seznámí Vás s pracovními programy zprostředkovanými agenturami, ať jde o dlouhodobé pracovní programy, sezónní práce, au-pair, praxe a stáže ve firmách nebo jiné formy práce v zahraničí. V publikaci najdete také zajímavé odkazy s informacemi o práci v Evropě i jinde v zahraničí.
  • Publikace Studium v zahraničí seznámí čtenáře krok za krokem s tím, jak postupovat při zájmu o studium mimo ČR. Popisuje různé možnosti studia, od možností získání stipendií na vysokých školách přes jazykové kurzy v zahraničí až po letní školy a odborné stáže. Přináší také informace o studiu v Austrálii, Francii, Německu, USA a Velké Británii. Součástí publikace jsou rovněž důležité a zajímavé odkazy, kde hledat další informace.
  • Publikace Dobrovolnictví Vás seznámí s tím, co je dobrovolnictví, jak se stát dobrovolníkem a jaké možnosti jsou pro dobrovolníky v České republice a v zahraničí či jakých projektů se lze jako dobrovolník účastnit. Publikace představuje rovněž činnost Evropské dobrovolné služby a zajímavé odkazy, kde se lze o dobrovolnictví informovat dále. Jedna z kapitol je věnována tomu, jak nejlépe dobrovolnickou zkušenost a dovednosti při ní získané zaznamenat do dokumentů Europassu.