Ve finále evropské fotografické soutěže o odborném vzdělávání jsou i dva české týmy

Mezi dvacet nejúspěšnějších účastníků evropské fotografické soutěže #CedefopPhotoAward se dostaly dva týmy z českých odborných škol, konkrétně z Vyšší odborné školy zdravotnické a Střední školy zdravotnické, Ústí nad Labem, a ze Střední uměleckoprůmyslové školy Uherské Hradiště. Gratulujeme.

Soutěž uspořádalo Evropské středisko pro rozvoj odborné přípravy Cedefop s cílem zviditelnit odborné vzdělávání v Evropě. Fotografické soutěže se zúčastnilo celkem 112 týmů z 20 evropských zemí, dohromady 380 žáků odborných škol a 76 učitelů a tutorů. Z České republiky se soutěže zúčastnilo celkem devět týmů.


Cedefop Photo Award

Úkolem týmů složených z nejvýše čtyř studentů a učitele nebo tutora bylo vytvořit originální fotopříběh ze čtyř až pěti fotografií, v němž hraje hlavní roli odborné vzdělávání. Tento příběh následně autoři opatřili komentářem v rozsahu 100 slov s hlavní myšlenkou, která za jejich příběhem stojí. Mohlo se přitom jednat o projekt, který žáci vytvořili, zkušenost ze zahraniční mobility v průběhu svého studia nebo o sdílení zkušenosti s tím, jak odborné vzdělávání ovlivňuje jejich život.

Z dvaceti finalistů byly zvoleny tři vítězné týmy – tým z Rakouska s fotopříběhem nazvaným „Cultureconnects“, tým z Chorvatska s fotopříběhem „Skinny chef“ a tým z Rumunska s příběhem „My path, our path…“. Cedefop vystavil fotografie vítězů i finalistů v průběhu Evropského týdne odborných dovedností 14. – 18. října 2019 v Helsinkách a následně na filmovém festivalu v Soluni. Vítězné příspěvky najdete ve fotogalerii na webu Cedefopu, videa o soutěži si můžete pustit na YouTube. Video s fotografiemi a příběhy týmů, které v soutěži zvítězily nebo se dostaly do finále, najdete ve videu – slideshow.