Webinář Otevřené licence a jak s nimi pracovat

On-line seminář na RVP.CZ ve čtvrtek 1. října 2015 od 20.00

Lektorka Lucie Straková vysvětlí strukturu systému otevřených licencí a nabídne nám pár tipů, jak s nimi pracovat ve výuce. 

Webinář Metodického portálu RVP.CZ nejprve stručně představí veřejné licence jako takové a vysvětlí jejich fungování, přičemž se bude soustředit právě na licence Creative Commons, důvody jejich vzniku a atmosféru, ve které vznikaly. Dále se bude zabývat aktuálním děním a využitelností licencí v českém prostoru.
V druhé části se zaměří na využitelnosti licencí Creative Commons v praxi, a to jak z pohledu autora, tj. poskytovatele licence, tak z pohledu čtenáře a nabyvatele licence. Přiblíží, jak správně nakládat s autorskými díly v režimu volných licencí a zmíní také specifika zaměstnaneckých a školních děl.​

Webinář je určen všem učitelům, kteří chtějí ve výuce využívat na internetu poskytovaná díla podle pravidel, případně taková díla sami volně poskytovat, a celkově se dozvědět něco o veřejných licencích. 


Lektor:
Lucie Straková - právnička specializující se na autorské právo a právo informačních technologií. Pracuje v oblasti transferu technologií a Open Access, je také právníkem organizace Creative Commons Česká republika a PhD studentem na Ústavu práva a technologií na Právnické fakultě MU, kde se zabývá kolektivní správou v kontextu moderních technologií.

digifoliu najdete o webinářích více podrobností!

Vstup se otevře 15 minut před začátkem NA VSTUPNÍ STRÁNCE!


Doporučujeme online setkání doplnit zhlédnutím záznamu webináře Vyhledávání vhodných obrázků a fotografií na internetu.