Cedefop vyhlašuje fotosoutěž pro odborné školy

Soutěž #CedefopPhotoAward nese podtitul Odborné vzdělávání: řekni svůj příběh. Hlásit se do ní mohou až do 15. července skupiny žáků ze všech členských zemí EU. Dva vítězné týmy a jejich učitelé získají výlet do Vídně a účast na listopadové gala večeři s projekcí úspěšných snímků.

Do soutěže se mohou přihlašovat výhradně jen skupiny žáků (ne jednotlivci) ze všech členských zemí EU, Norska a Islandu a mohou sdílet svou zkušenost a podělit se tak o svůj příběh, kde hlavní roli hraje odborné vzdělávání a příprava. Může se jednat například o projekt, který žáci vytvořili, zkušenost, kterou učinili při zahraniční mobilitě v průběhu svého studia, nebo sdílení zkušenosti, jak odborné vzdělávání ovlivňuje jejich život.

Úkolem týmů, které by měly mít nejvýše čtyři členy, je vytvořit originální foto příběh složený ze 3-5 fotografií a krátkého doprovodného příběhu v rozsahu maximálně 100 slov.

Soutěž končí 15. července 2018 ve 23:59 SEČ (termín pro předložení foto příběhu). Tři vítězné příběhy budou vystaveny na mezinárodním filmovém festivalu v Soluni (od 1. do 11. listopadu 2018) a v průběhu Týdne odborných dovedností.


Videa z minulých ročníků


Příspěvky je možné předkládat pouze mailem na to Cedefopphotoaward@cedefop_europa_eu společně s vyplněnou přihláškou.

Detailní podmínky a přihlášky lze získat na www.cedefop.europa.eu/CedefopPhotoAward

Všechny příspěvky budou publikovány na Instagramu Cedefopu  #CedefopPhotoAward, příspěvky jednotlivců nebudou zohledňovány.

Hlavní ceny

První a druhá cena pro dva vítězné týmy a jejich učitele nebo tutory bude výlet do Vídně a s ním i možnost účastnit se gala večeře dne 8. listopadu, při které se budou promítat vítězné snímky. Následující den se výherci zúčastní slavnostního udílení cen. Třetí cenou bude neméně zajímavý výlet so Soluně. V tomto případě půjde o účast na slavnostním otevření filmovém festivalu dne 1. listopadu 2018.

Cedefop a Evropská komise slibují uhradit cestovní náklady a ubytování účastníkům vítězných týmů a jejich učitelům/tutorům.