Jak začít podnikat: On-line seminář 22. 9. 2016 od 20:00 na RVP.CZ

Lektoři Tomáš Kruber a Kateřina Lichtenberková vám v tomto semináři přiblíží svět podnikání. Podnikání je jednou z klíčových kompetencí v Evropském rámci kompetencí. Některé členské země již představily své národní strategie pro výchovu k podnikání nebo podnikatelské učení zařadily do osnov jako povinný předmět. V ČR je věnována výchově k podnikání také patřičná pozornost a proto jsme připravili setkání na téma Jak začít podnikat. Setkání se uskuteční ve čtvrtek 22. 9. 2016 od 20.00 na Metodickém portálu RVP.CZ.

Cíle setkání:

Cílem setkání je seznámit učitele s tím, jak vypadají začátky podnikání v praxi. Setkání navazuje na problematiku podpory podnikavosti žáků. Obsahem webináře je představení rámce podpory podnikavosti v rámci projektu P-KAP a následná praktická ukázka mladého podnikatele, který založil společnost EDUCADO solutions s.r.o., https://educado.cz/, která se věnuje školení obchodních zástupců, manažerů a firem. Dalším cílem webináře je také přiblížit možnosti rozvoje klíčových kompetencí žáků k pracovním a podnikatelským aktivitám.

Komu je setkání určeno:

Setkání je určeno všem učitelům základních a středních škol a také víceletých gymnázií.

Setkání je ZDARMA.

Lektoři:

Tomáš Kruber - pracoval několik let jako elitní prodejce a manažer ve finančním sektoru. Vedl tým 50 spolupracovníků, v letech (2010-2012) dokázal uzavřít 986 kontraktů s celkovým obratem v desítkách milionů korun. Díky vynikajícím prodejním výsledkům se pravidelně umísťoval na předních příčkách celorepublikových žebříčků prodejců finančních služeb. Na konci roku 2012 absolvoval prestižní desetidenní manažerskou školu Integral training s Dr. Waltherem Puschem. Jako manažer měl také na starosti nábor nových spolupracovníků, pohovorem u něj prošlo přes 1500 lidí. V roce 2015 založil společnost EDUCADO solutions s.r.o., která se věnuje školením obchodních zástupců, manažerů a firem. Vede jako výkonný manažer neziskovou organizaci Onkomaják, která už sedm let pomáhá onkologicky nemocným pacientům. 

Kateřina Lichtenberková - je odborným garantem projektu Finanční gramotnost do škol a Podnikavost.cz. Podílí se na vytváření portálu a sama přispívá autorstvím článků i dalších materiálů. Vytváří koncepci projektu i jeho dílčích částí, jako jsou soutěže apod. Je vedoucí expertního týmu projektu. Působí také jako lektor finanční gramotnosti pro různé skupiny účastníků. Od června 2016 se stala garantkou intervence podnikavost v projektu P-KAP, působícím na Národním ústavu pro vzdělávání.


Vstup do online místnosti i návod, jak na to, najdete NA VSTUPNÍ STRÁNCE << klikněte 
Otvíráme 15 minut před začátkem! Odkaz na vstup najdete také v den konání akce na titulní straně portálu RVP.CZ (www.rvp.cz). 

Potřebujete:

  • počítač připojený na internet,
  • bedničky nebo sluchátka (lektoři i s mikrofonem). 

Přes zvukové zařízení budete spolu s ostatními účastníky naslouchat hostům a sledovat na obrazovce prezentace. Případné komentáře a dotazy budete moci psát do chatu, hosté na ně rádi odpoví.

Ovládání online místnosti je velice snadné, nevyžaduje žádné předchozí zkušenosti! 

Těšíme se na vás!