NSK2 - setkání s novináři

setkani_s_novinari_navestidlo.JPG Praha, 27.8.2013 V pražské kavárně Café Parisiene proběhlo neformální setkání s novináři při kterém se seznámili s příběhy lidí, kteří prošli kvalifikační zkouškou a jak jim nově získaná profese změnila život.

V útulném prostředí kavárny se s pozvanými zástupci médií podělili o své příběhy hosté

Tomáš Vítek - vystudoval vysokou školu ekonomického zaměření ale odmala ho bavilo vaření, ke kterému tíhl stále víc. Nakonec se rozhodl jít za svým snem. V Brně složil kvalifikační zkoušku z gastronomie a nyní patří mezi ty šťastné lidi, kteří mohou prohlásit, že se jejich záliba stala i jejich profesí. 

Jana Vondráčková - měla k dětem vždy blízko, profesně se ale práci chůvy nikdy nevěnovala. Když při mateřské začala dobrovolně vypomáhat a postupně vést vlastní kurzy v mateřském centru, stávalo se její dávné přání trochu reálnějším - stále jí ale chyběla kvalifikace. V Klubu K2 proto absolvovala kvalifikační kurz a zkoušku pro povolání chůvy předškolních dětí a nyní zvažuje, zda se nechat v oboru zaměstnat, či si založit vlastní mini-školičku.

Ještě před tím hlavní manažer projektu NSK2 Mgr.Ivo Jupa uvedl novináře do problematiky kvalifikačních zkoušek a podstaty projektu.

Praktické zkušenosti a postřehy z průběhu zkoušek popsala zúčastněným paní Jana Rudelová, autorizovaná osoba u kvalifikačních zkoušek v oborech gastronomie, floristika, aranžérství, údržba veřejné zeleně a pokladní a paní Karin Marques, zakladatelka Klubu K2, který má akreditaci pro profesní kvalifikační zkoušky dětských chův.