INSPIRACE A ZKUŠENOSTI ZE ŠKOL V KRAJI

ISŠA Brno

Brněnská Integrovaná střední škola automobilní je školou specializovanou na výuku automobilních oborů, která n abízí i šest stipendijních programů ve spolupráci se  zaměstnavateli, např. Scania, Agrotec, Mercedes-Benz, Dopravní podnik města Brna, Louda Auto.

 

SPŠ Brno, Purkyňova

Vybavení i kompetence svých pedagogů v oblasti ICT udržuje škola na vysoké úrovni - v rámci projektu Polygram buduje i centrum s širším využitím v kraji

 

Eko Gymnázium Brno

Projekt SMART SCHOOL přináší žákům inspirativní prostředí díky setkávání, přednáškám a workshopům s osobnostmi z praxe.

 

SŠ technická a ekonomická Brno

Nabízí obory zaměřené na informační technologie, elektrotechniku, strojírenství a ekonomiku. Moderní vybavení školy jde ruku v ruce s nutností vzdělávání pedagogů i s aktivitami, které kapacity školy efektivně využívají rovněž ve vzdělávání dospělých.

 

Střední škola Brno, Charbulova

Nabízí vzdělávání v 7 maturitních oborech a v 11 oborech zakončených získáním výučního listu. Jsou zaměřené na ekonomiku podnikání a obchod, cestovní ruch gastronomii, hotelnictví, kosmetické služby, fotografii a na další profese v oblasti služeb (kuchař, číšník, cukrář, pekař, řezník-uzenář, prodavač, kadeřnické či aranžerské služby…). SŠ Brno, Charbulova patří ke čtyřem desítkám jihomoravských školám, které zpracovávají školní akční plán.