On-line akce na Metodickém portálu RVP.CZ v únoru 2016

Metodický portál RVP.cz nabízí svým uživatelům tematická setkání ve virtuálním prostředí. Mají formu webinářů, webových seminářů.

Zapište si do kalendáře termíny online setkání od 20:00

Středa 03. 02. 2016, Molekulová vizualizace v přírodovědných předmětech

Různé druhy molekulární vizualizace, dostupné molekulární stavebnice včetně ukázek možností jejich využití z pohledu učitele chemie (a fyziky) nebo přehled možností zapojení vizualizace do výuky chemie a fyziky – to vše nás čeká při prvním setkání s lektory Mgr. O. Koškem a Mgr. J. Vyskočilem.

Středa 10. 02. 2016, Československo 3889: příklad využití počítačové simulace ve výuce o minulosti

Československo 38–89 je série výukových simulací, které kombinují prvky interaktivního komiksu a počítačových her. Simulace přibližují žákům klíčové okamžiky československých soudobých dějin a umožňují jim prožít dobové události z pohledů různých osob. Chcete-li se dozvědět víc, poslechněte si Mgr. Jaroslava Pinkase z Ústavu pro studium totalitních režimů.

Středa 17.02.2016, BYOD

Znáte zkratku BYOD (nebo také BYOT), ale stále máte pocit, že o možnosti využívat různé technologie ve výuce nevíte dost? Lektoři našeho online setkání  (Ing. Bořivoj Brdička, Ph.D. a Mgr. Petra Vaňková) se s Vámi podělí o své znalosti a zkušenosti.

Středa 24.02.2016, Potraviny a lidé

Řešíte s žáky, jak získáváme potraviny, otázky kolem potravinové soběstačnosti nebo výběru vhodných potravin? Zajímá vás, jak si vyrobit ve škole s žáky nějakou potravinu? Zúčastněte se online setkání s naší osvědčenou lektorkou Ing. Lenkou Skoupou.


Pro více podrobností sledujte pohled v modulu Digifolio: http://rvp.cz/online-setkavani.