Veletrh fiktivních firem

  V areálu pražského Výstaviště (Incheba Expo Praha) proběhne ve dnech 17. 3. – 19. 3. 2013 jubilejní 20. mezinárodní veletrh fiktivních firem. Akce je jedním z největších veletrhů fiktivních firem v Evropě – letos se zde představí 142 firem z 10 evropských zemí. (tisková zpráva)

tisková zpráva ke stažení tisková zpráva ke stažení (896,50 KB)


Veletrh fiktivních firem je unikátní nejen svou dlouholetou tradicí, ale i tím, že ho pořádá fiktivní firma Antre, s. r. o. z Obchodní akademie Heroldovy sady. Žáci si tak na vlastní kůži mohou vyzkoušet, co pořádání takové mezinárodní akce obnáší. Letos organizátoři slibují tematické zaměření celého veletrhu, které se ponese v duchu cestování napříč Evropou.

Cílem výuky ve fiktivní firmě je pracovat v týmu, přijímat odpovědnost, rozvíjet iniciativu a kreativitu a zlepšovat nejen své měkké, ale také právě nabyté odborné dovednosti. Důležitý je i trénink prezentace výsledků celé firmy, která je vedena jako skutečná – simuluje reálné procesy, produkty a služby.

Žáci také musejí spolupracovat s fiktivním finančním a živnostenským úřadem, zdravotní, sociální a komerční pojišťovnou, bankou a mnoha dalšími institucemi. Činnost těchto nezbytných úřadů již více než dvacet let simuluje Centrum fiktivních firem (CEFIF), které je součástí Národního ústavu pro vzdělávání. Pracovníci CEFIFU připravují metodická školení pro vyučující, poskytují individuální konzultace jak učitelům, tak žákům a také podporují organizátory veletrhů fiktivních firem.

Počet fiktivních firem rok od roku roste – k 31. 12. 2013 bylo v Centru fiktivních firem registrováno 363 fiktivních firem ze 108 škol. Nejvíce „fiktivek“ bylo provozováno na obchodních akademiích (181) a středních odborných školách (160), objevují se ale i na vyšších odborných školách (20).


Rádi Vám poskytneme další informace:

Mgr. Alžběta Polzová, tisková mluvčí NÚV
alzbeta.polzova@nuv_cz, 608 393 199

Ing. Lukáš Hula, vedoucí Centra fiktivních firem
lukas.hula@nuv_cz, 736 111 977

Ing. Romana Borovičková, zástupkyně ředitele OA Heroldovy sady (organizátor celé akce)
borovick@heroldovysady_cz, 774 449 903