UNIV 3 pomáhá školám i nezaměstnaným

Na dvoudenní konferenci, která se uskutečnila 18.–19. února v Olomouci, se jednalo o nových trendech vzdělávání dospělých na školách pracujících v projektu UNIV 3 a o benefitech, které právě výuka dospělých školám přináší.

Konference se zaměřila na celoživotní vzdělávání v potravinářských a gastronomických kvalifikacích. Zúčastnili se jí zástupci z více než třiceti středních odborných škol jedenácti krajů ČR. Projekt ministerstva školství UNIV 3 systematicky podporuje střední školy v rozvoji nabídky kurzů celoživotního vzdělávání. Vzdělávání dospělých školám umožňuje využít personální i materiální kapacity v době úbytku žáků. V projektu UNIV 3 se připravuje celkem 350 modulových rekvalifikačních programů, které budou posléze ve společné databázi k dispozici všem subjektům poskytujícím rekvalifikační vzdělávání.
Celkem se s prvními účastníky (kteří mají účast zdarma) uskuteční též 600 pilotních kurzů pro ověření různých profesních kvalifikací. „UNIV 3 pomáhá lépe školu a její nabídku ´prodávat´ směrem k veřejnosti,“ pochválil přínosy projektu např. ředitel SOŠ obchodu a služeb „Štursovka“ v Olomouci PhDr. Ladislav Pochyla. Podle Martina Sychy z ministerstva školství je problém, že veřejnost v ČR stále není o možnostech dalšího vzdělávání systematicky informována a není ani příliš motivována. „Budeme se snažit přispět k vyšší informovanosti,“ slíbil za ministerstvo Sycha.