Webináře pro vás

Chcete získat informace o aktuálních školských tématech a diskutovat o nich prostřednictvím vebových stránek? Můžete se zúčastnit některého z webinářů, které probíhají jednou týdně na Metodickém portálu RVP.CZ, vždy od 20.00. V nejbližší době se chystají tato témata: BYOD - využívání technologií ve výuce (17. února 2016), Potraviny a lidé (25. února 2016), Mobilní zařízení ve výuce přírodovědných předmětů (2. března 2016) nebo Školní zralost vs. odklad školní docházky (10. března 2016).


Jak se zúčastnit webináře?

Potřebujete:

  • počítač připojený na internet
  • bedničky nebo sluchátka (lektoři i s mikrofonem). 

Přes zvukové zařízení budete spolu s ostatními účastníky naslouchat hostům a sledovat na obrazovce prezentace. Případné komentáře a dotazy budete moci psát do chatu, hosté na ně rádi odpovědí.

Ovládání online místnosti je velice snadné, nevyžaduje žádné předchozí zkušenosti.

Těšíme se na vás! 


Nejbližší webové semináře

Středa 17. 02. 2016 BYOD

Znáte zkratku BYOD (nebo také BYOT), ale stále máte pocit, že o možnosti využívat různé technologie ve výuce nevíte dost? Lektoři našeho online setkání  (Ing. Bořivoj Brdička, Ph.D. a Mgr. Petra Vaňková) se s Vámi podělí o své znalosti a zkušenosti.

Středa 24. 02. 2016 Potraviny a lidé

Řešíte s žáky, jak získáváme potraviny, otázky kolem potravinové soběstačnosti nebo výběru vhodných potravin? Zajímá vás, jak si vyrobit ve škole s žáky nějakou potravinu? Zúčastněte se online setkání s naší osvědčenou lektorkou Ing. Lenkou Skoupou.

Středa 02. 03. 2016 Mobilní zařízení ve výuce přírodovědných předmětů

Už při prvním vystoupení lektorů Mgr. Jaroslava Vyskočila a Mgr. Ondřeje Koška zaznělo několik tipů na online aplikace, které umožňují práci s mobilními zařízeními (viz záznam online setkání Molekulová vizualizace v přírodovědných předmětech). Ve svém druhém vystoupení na Metodickém portálu RVP.CZ se lektoři zaměří na využití tabletů, mobilů a notebooků ve výuce chemie, fyziky apod.

Čtvrtek 10. 03. 2016 Školní zralost x odklad školní docházky

Pokud pravidelně sledujete online setkání vedená lektorkou Petrou Pšeničkovou, pak pro vás téma připravenosti předškoláků na vstup do 1. třídy bude příjemným zastřešujícím vstupem. Pro ostatní učitele může být úvodem k seriálu článků o rozvíjení znalostí a dovedností žáčků v přípravných třídách. Na setkání zveme ale i rodiče, kteří chtějí mít základní přehled o připravenosti svých dětí z pohledu speciální pedagožky.

Středa 16. 03. 2016 Aplikace funkcí aneb Různé křivky kolem nás

Matematika – to nejsou jen slovní úlohy a sloupečky příkladů, jak nás již jednou přesvědčil Mgr. Petr Pupík (viz záznam online setkání Aplikace matematiky aneb Nedokonalosti dokonalé matematiky). Jaká překvapení na nás číhají v oblasti funkcí a křivek?