Domažlické učiliště je partnerem firmy Siemens ČR

Střední odborné učiliště v Domažlicích   získalo zajímavé zkušenosti v oblasti dalšího vzdělávání díky tomu, že  uzavřelo spolupráci s firmou Siemens ČR. Škola se tak stala partnerem nadnárodního elektrotechnického a elektronického koncernu  Siemens AG, který se podílí na školení lektorů. 

Koncern Siemens AG se podílí mimo jiné na školení lektorů - učitelů odborného výcviku i strojírenské teorie. Škola je tedy zároveň certifikovaným partnerem pro školení obsluh CNC strojů v řídicím systému SINUMERIK.

Vyučující odborného výcviku i strojírenské teorie Středního odborného učiliště v Domažlicích získali velmi zajímavou možnost v oblasti dalšího vzdělávání. Certifikát lektora, který získali díky spolupráci s firmou Siemens, jim umožňuje účast na systému školení Siemens AG ve školicím středisku v německém Erlangenu. Zde Siemens pořádá workshopy a externí školení v oboru CNC programování, které umožní další odborné vzdělání lektorů a přístup k nejnovějším technologiím. Vzdělávací kurz pro učitele odborného výcviku a odborných předmětů v  Erlangenu je zdarma, učitelům je proplaceno cestovné (ubytování a strava, dopravují se služebním vozidlem).

skola2011_019.jpg

Na základě tohoto proškolení byl škole vydán certifikát, takže je oprávněna používat název Partner Siemens pro CNC školení a může poskytovat certifikované kurzy pro Sinumerik Operate typu: Obsluha a programování ShopMill, Obsluha a programování Shop Turn. Zájemci se přihlašují firmě Siemens a SOU Domažlice realizuje kurz pro zaměstnavatele nebo širokou veřejnost.

Kurzovné zůstává SOU Domažlice, ředitelka školy z něj může zaplatit učitele – lektory, materiál, nářadí. Podle ředitelky Mgr. Zdeňky Buršíkové toho škola využívá i oblasti počátečního vzdělávání pro výuku programování CNC strojů studentů ve studijním oboru Mechanik seřizovač a v učebním oboru Obráběč kovů. Zaměstnavatelé si žáky pochvalují, protože jsou připraveni tak, jak očekávají.


 
 Foto: SOU Domažlice