Skills-OVATE: nástroj pro analýzu volných míst v Evropě

23. 9. 2021 Videoprůvodce seznamuje s rozšířenou verzí nástroje, pomocí kterého je možné sledovat trendy na trhu práce a v oblasti dovedností.

Náhled nástroje

Po několikaletém vývoji a testování představuje Cedefop rozšířenou verzi evropského nástroje pro analýzu online nabídek práce Skills-OVATE. Nástroj nabízí podrobné informace o pracovních místech a dovednostech, které zaměstnavatelé požadují, na základě online inzerce pracovních míst ve 28 evropských zemích.

Skills-OVATE obsahuje 20 vizualizací, které jsou roztříděny do pěti témat:

  • Online trhy práce
  • Přehledy dovedností
  • Přehledy povolání
  • Odvětvové přehledy
  • Regionální přehledy

Vizualizace vycházejí z milionů nabídek práce sesbíraných z tisíců online zdrojů, včetně soukromých pracovních portálů, veřejných portálů služeb zaměstnanosti, personálních agentur, online novin a firemních webových stránek. Skills-OVATE obsahuje data za poslední čtyři dostupná čtvrtletí a aktualizuje se čtyřikrát ročně. Ukazuje tak aktuální trendy na trhu práce a v oblasti dovedností.

Hlavní funkce nástroje Skills-OVATE jsou představeny ve videu.

 

Připravila Aneta Vencovská

 

Skills OVATE database presentation [online]. Cedefop, 25/05/2021 [cit. 2021-09-07]. Dostupné z: https://www.cedefop.europa.eu/en/publications-and-resources/videos/skills-ovate-database-presentation

Skills-OVATE: Skills Online Vacancy Analysis Tool for Europe [online]. Cedefop, 2021 [cit. 2021-09-07]. Dostupné z: https://www.cedefop.europa.eu/en/data-visualisations/skills-online-vacancies