2015

Výběr z pilotního ověřování

Z vybraných závěrečných zkoušek při pilotním ověřování programů dalšího vzdělávání v rámci projektu jsme vytvořili ucelenou prezentaci.

 

Vše o projektu UNIV3 - informační CD

Informační CD, které vychází na samém konci více než tříletého projektu, zahrnuje také   metodiku pro tvorbu programů dalšího vzdělávání, dokument  Projekt UNIV 3 – cesta k uznávání, animovaný instruktážní videoklip a obsáhlý sborník příkladů dobré praxe.

 

Závěrečné semináře projektu UNIV 3

Ve dnech 1.-7.10. se v projektu uskutečnily 3 závěrečné hodnotící semináře, kterých se kromě vedení projektu UNIV 3 zúčastnili i zástupco MŠMT a Národní soustavy kvalifikací.

 

Vydali jsme sborník příkladů dobré praxe

sbornik.jpg Přečtěte si příběhy lidí, kteří se pustili se zaujetím do vzdělávacího procesu v projektu UNIV 3, aby si vyzkoušeli, co znají a dovedou, nebo se seznamte s lektory, kteří připravovali kurzy, vše odučili i odzkoušeli a po celou dobu účastníky vzdělávání provázeli, nebo se školami a vzdělávacími institucemi, kde se vše odehrávalo. V jejich příbězích se dočtete, jak jim účast v projektu UNIV 3 změnila život.

 

Přestali jsme se bát horkého skla

Světlá nad Sázavou – Pracovní oblečení, vlasy sčesané dozadu, černé brýle a vážný výraz ve tváři.

 

Newsletter UNIV 3

News 1.jpg K příležitosti konání závěrečných konferencí projektu jsme vydali projektový newsletter.

 

Chemici prošli novým školením ve Spolchemii

28.2.2015    Ústecký deník - Zcela novým typem školení prošla desítka chemiků – technologů z ústecké Spolchemie. Ta se tak zapojila do vzdělávacích kurzů k této profesní kvalifikaci v projektu ministerstva školství s názvem UNIV 3. Podobné kurzy a zkoušky nejspíše brzy čekají i další zaměstnance ústecké chemičky.

 

Reportáž z pilotního ověřování v regionální televizi Polar

V rámci televizního pořadu Študuj u nás, vznikla v moravskoslezské regionální televizi Polar reporáž z piltoního ověřování profesní kvalifikace  Výroba karamelových a kandytových výrobků, které probíhá v Hotelové škole ve Frenštátě pod Radhoštěm.  

 

Vzdělávání dospělých je šancí pro střední školy i pro trh práce

Učitelské noviny 2/2015 - Kraje z pozice zřizovatelů systémově podporují princip vzdělávání dospělých na středních školách už téměř celou jednu dekádu. S negativním demografickým vývojem toto úsilí roste ještě výrazněji. 

 

Rekvalifikační kurz absolvoval jen pro svůj dobrý pocit

14. 1. 2015    Domažlický deník -  Domažlice – Jedenáct účastníků vzdělávacího programu zaměřeného na obsluhu strojů, které zpracovávají materiál na výrobu nábytku, si v minulém týdnu převzalo na domažlickém učilišti závěrečný certifikát.

 

Za perspektivním vzděláním do Albrechtic

8. 1. 2015    Olomoucký deník -  Střední škola zemědělství a služeb v Městě Albrechticích má dlouholetou tradici, poskytuje vzdělání pro spádovou oblast Osoblažska a Krnovska v učebních oborech, které jsou zaměřeny na oblast technickou, zahradnictví a na gastronomii, a může se pochlubit moderním vybavením, bohatou nabídkou vzdělávání žáků i dospělých, možností zahraniční praxe i nadstandardním sportovním zázemím.

 

Je prosinec měsíc klidu? Na VOŠ, SPŠ a OA Čáslav nikoliv

8. 1. 2015    Pražský deník -  Čáslav – Prosinec, poslední měsíc v roce, je měsíc vánočních svátků, setkávání rodin a přátel, bilancování a vzpomínek. Adventní čas dává tomuto měsíci kouzlo očekávání a těšení se na samotný závěr roku. Tato doba je ideální na uzavření rozpracovaných aktivit a hledání nových příležitostí a možností.