Tvůrci vzdělávání ze středních škol se v Třešti sešli s ministerstvy

TŘEŠŤ (jv) – Také Jihlavsko hostilo v říjnu jednu z osmi pracovních konferencí probíhajícího projektu UNIV 3. Jeho cílem je podporovat tvorbu vzdělávacích programů pro dospělé na středních odborných školách. Komorní a ryze pracovní byla atmosféra dvoudenní konference projektu UNIV 3 - podpora procesů uznávání, která se konala v první polovině října na zámku v Třešti. Tyto konference jsou aktuálně pořádány ve všech regionech ČR.

celý článek


Děje se tak cca v polovině řešení projektu ministerstva školství, který se zaměřuje na proměnu středních odborných škol v podnikatele na trhu vzdělávání dospělých. Během 2,5 roku projekt nejprve vzdělával 1.300 zapojených osob ve školách (tato fáze je před dokončením). Poté začali tito lidé vytvářet 350 vzdělávacích programů jednotlivých profesních kvalifikací a rozběhlo se už i pilotní ověřování těchto programů v praxi s prvními účastníky. Ti mají v rámci projektu bezplatnou účast. Do projektu se zapojí na 30 tisíc pedagogických pracovníků a 700 sociálních partnerů (firem, úřadů apod).

Konkrétně na říjnové konferenci v Třešti se s představiteli škol regionu sešli 7. a 8. října zástupci ministerstev školství, vnitra a zemědělství. „Nyní řešíme fázi pilotních ověřování vzdělávacích programů vybraných profesních kvalifikací, což je hlavní náplň celého projektu,“ vysvětlila hlavní manažerka projektu Jana Bydžovská. Konkrétní zkušenosti z prvních pilotáží jsou podle ní důležité pro ty, kteří tyto profesní kvalifikace schvalují, tedy pro zástupce autorizujících orgánů – ministerstev. Tuto zpětnou vazbu jim třešťská konference poskytla.