Průběh projektu

Projekt NSK2 probíhal od roku 2009 do listopadu 2015. Součástí projektu bylo nejen vybudování soustavy kvalifikačních a hodnotících standardů, ale i vytvoření podpůrných nástrojů pro široké využití celé NSK. Na tomto místě naleznete přehled o stavu jednotlivých částí projektu.  

‹‹   Předchozí   1 2 3 4   Následující   ››

PŘÍBĚH: Bez certifikátu bych vysněnou práci v cestovním ruchu nezískala

Dominika Plimlová, devatenáctiletá mladá dívka z Plzně, si od loňského podzimu začala vyšlapávat cestu ke svému vysněnému povolání. Díky své kamarádce Petře Vašíčkové se dozvěděla o chystaných kurzech z oblasti cestovního ruchu – pilotním ověření v rámci projektu UNIV 3. O takové práci vždycky snila. Cestovat, vyhledávat nejzajímavější destinace pro klienty, připravovat pro ně program, komunikovat s cizinci a provádět je po zajímavých pamětihodnostech. To je to, co ji přitahovalo. Nejdříve se přihlásila na první kurz, Místní zástupce cestovní kanceláře, který začal na podzim roku 2013. Vždycky inklinovala k cestování a historii, proto ji lekce z dějin umění a zeměpisu nadchly. Po úspěšném absolvování přirozeně následoval další kurz, Vedoucí zájezdu. Když se dozvěděla, že se chystá ještě poslední - Vedoucí pracovník turistického informačního centra - neváhala a přihlásila se do třetice. Ale až díky tomuto certifikátu získala zaměstnání v cestovní agentuře SETTOUR BOHEMIA.

 

Regionální konference Národní soustavy kvalifikací v Ostravě dne 3. 12. 2014

Dne 3. prosince 2014 v multifunkční aule GONG ve Vítkovicích proběhla poslední regionální konference Národní soustavy kvalifikací (NSK), kde se setkali zaměstnavatelé, kteří ve své firemní praxi prověřili kvalitu tohoto systému nejen při získávání nových zaměstnanců.

 

LTV plus - reportáž ze zkoušky PK personalista

Reportáž naleznete v následujícím odkazu v 5:03min.

 

Autorizovaná osoba: Povinnosti po zkoušce

E-learning: povinnosti autorizovaných osob po zkoušce

 

Čestné certifikáty NSK2

Další ze série setkání zaměstnavatelů, kteří ve své firemní praxi prověřili kvalitu Národní soustavy kvalifikací (NSK) nejen při získávání nových zaměstnanců, se tentokrát uskutečnilo 1. října v Českých Budějovicích. V prostorách hotelu Budweis se sešli personalisté a ředitelé významných firem převážně z jihočeského regionu, aby ve slavnostní atmosféře převzali ocenění své práce v podobě certifikátu NSK.

 

Garanti NÚV: Stanovení kritérií hodnocení v hodnoticím standardu

E-learning:  Stanovení kritérií hodnocení v hodnoticím standardu

 

Certifikační konference NSK v Liberci dne 4. 11. 2014

Ocenění si z rukou představitelů SPČR, HK ČR, společnosti TREXIMA a MŠMT převzalo celkem 24 společností. Tyto firmy reprezentují široké oborové spektrum zaměstnavatelů v České republice: gastronomie, poradenství, lázeňství, strojírenství, a mnoho dalších.

 

Certifikační konference Národní soustavy kvalifikací v Českých Budějovicích dne 1. 10. 2014

Čestné ocenění si odneslo 24 společností. Certifikát získávají firmy, které zavedly principy NSK do své firemní personální praxe a tím významně přispívají ke zlepšení situace na českém trhu práce a v oblasti dalšího vzdělávání.

 

Konference Národní soustava kvalifikací a autorizované osoby

Materiály z konference pro autorizované osoby 7. 10. 2014 v hotelu Pyramida.

 

Úspěch firmy závisí především na kvalifikaci zaměstnanců

V prostorách EA Hotelu Tereziánský dvůr v Hradci Králové se 10. září sešli zaměstnavatelé, kteří ve své firemní praxi prověřili kvalitu Národní soustavy kvalifikací (NSK) nejen při získávání nových zaměstnanců. Personalisté a ředitelé významných firem převážně z Královéhradeckého a Pardubického regionu zde ve slavnostní atmosféře převzali ocenění své práce v podobě certifikátu NSK. Ocenění si z rukou představitelů SP ČR, HK ČR a společnosti TREXIMA převzalo 24 společností. Tyto firmy reprezentují široké oborové spektrum zaměstnavatelů v České republice: gastronomie, slévárenství, ochrana životního prostředí, poradenství, strojírenství a mnoho dalších. Zástupci některých oceněných společností odpovídali na otázku, co je vedlo k tomu, aby čestný certifikát získali.

 

Plán tvorby profesních kvalifikací na rok 2014

Nové profesní kvalifikace plánované na rok 2014

 

„Úspěšnou firmu vytvářejí kvalifikovaní zaměstnanci,“ zaznělo také na konferenci

V září se v Hradci Králové setkali zaměstnavatelé, kteří ve své firemní praxi prověřili kvalitu Národní soustavy kvalifikací (NSK) nejen při získávání nových zaměstnanců. V prostorách EA Hotelu Tereziánský dvůr se sešli personalisté a ředitelé významných firem převážně z královéhradeckého a pardubického regionu, aby ve slavnostní atmosféře převzali ocenění své práce v podobě certifikátu NSK. Certifikát je určen společnostem, které využívají jedinečný systém, který umožňuje získat požadovanou kvalifikaci i jinak, než jen v počátečním vzdělávání, tedy ve škole.

 

Pozvánka na regionální konferenci NSK2 v Hradci Králové

Konsorcium Hospodářské komory ČR, Svazu průmyslu a dopravy ČR a společnosti TREXIMA spol. s r.o. si Vás dovoluje pozvat na regionální konferenci "Úspěšnou firmu tvoří kvalifikovaní zaměstnanci", která se uskuteční 10. září 2014 v Hradci Králové.

 

Uskutečnila se první série výměny zkušeností Autorizovaných osob

V průběhu letních měsíců se uskutečnila tři pracovní setkání zástupců Autorizovaných osob, a to z oblasti osobních a ostatních služeb, z odvětví strojírenství a hutnictví a také s představiteli oboru elektro a servisních pracovníků.

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4   Následující   ››