‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6   Následující   ››

Snídaně s novináři

Neformální snídaně projektu NSK s novináři se v červnu uskutečnila v kavárně Mezi řádky...

 

Zkoušky profesní kvalifikace „Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky“

Zkouška z profesní kvalifikace Vás opravňuje k získání vázané živnosti „Péče o dítě do 3 let věku v denním režimu“ (dle zákona č. 179/2006 Sb.). Je to také plná kvalifikace v péči o děti v dětských skupinách nejen v mateřských centrech.

 

Konference NSK: „Úspěšnou firmu tvoří kvalifikovaní zaměstnanci“

Dne 15. dubna 2014 se v Karlových Varech setkali zaměstnavatelé, kteří ve své firemní praxi prověřili kvalitu Národní soustavy kvalifikací (NSK) nejen při získávání nových zaměstnanců.

 

Národní soustava kvalifikací se dostává více do podvědomí firem

Firma Apt PRODUCTS s. r. o. z Karlovarského kraje se aktivně zapojila do Národní soustavy kvalifikací (NSK). Zabývá se zpracováváním hliníkových profilů a plechů pro automobilový a elektrotechnický průmysl, vyrábí chladiče pro elektrotechniku, hliníkové klece elektromotorů, střešní systémy osobních automobilů a karosářské díly a dveře autobusů. O tom, jaký přínos má projekt NSK pro její firmu, jsme hovořili s HR manažerkou Silvií Hanykýřovou.

 

Standardy profesních kvalifikací schválené 28. 1. 2014

Dne 28. 1. 2014 byly MŠMT schváleny standardy následujících nových a revidovaných profesních kvalifikací:

 

Standardy profesních kvalifikací schválené 29. 10. 2013

Dne 29. 10. 2013 byly MŠMT schváleny standardy následujících nových profesních kvalifikací

 

newsletter 1/2013

Vláda na svém zasedání 27. února 2013 schválila usnesení č. 135 k návrhu na podporu využití Národní soustavy kvalifikací a zákona č. 179/2006 Sb., o ověřování a uznávání výsledků dalšího vzdělávání. Návrh usnesení předkládal ministr školství, mládeže a tělovýchovy Petr Fiala s cílem podpořit systém ověřování a uznávání výsledků dalšího vzdělávání, který od doby schválení zákona v roce 2006 pomohl získat profesní kvalifikaci více jak 70 tisícům obyvatel.

 

NSK: Dvě nové profesní kvalifikace přezkoušeny

klub_K2_zkouska.jpg Od března 2011 získalo díky Národní soustavě kvalifikací (NSK) novou profesní kvalifikaci skoro 70 000 osob ve 133 různých profesních kvalifikacích. V druhém březnovém týdnu roku 2013 k tomuto počtu přibylo dalších deset, kteří složili závěrečnou zkoušku, při níž prokázali, že kvalifikaci, jak ji popisuje a předepisuje NSK, plně ovládají. Poprvé se jednalo o zkoušku z profesních kvalifikací Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky a Chůva pro dětské koutky. 

 

Usnesení vlády na podporu NSK a zák. 179/2006 Sb.

27.2.2013 schválila vláda Návrh na podporu využití Národní soustavy kvalifikací a zákona č. 179/2006 Sb., o ověřování a uznávání výsledků dalšího vzdělávání a o změně některých zákonů (zákon o uznávání výsledků dalšího vzdělávání), ve znění pozdějších předpisů

 

NSK: osvědčení o profesi pokladní získali další uchazeči

K několika desítkám pracovníků, kteří od března 2011 získali díky Národní soustavě kvalifikací (NSK) novou profesní kvalifikaci, přibyli poslední lednový den další čtyři pracovníci. Ti v tento den složili závěrečnou zkoušku, při níž prokázali, že kvalifikaci, jak ji popisuje a předepisuje NSK, plně ovládají.

 

NSK: nejzásadnější změny od dob Marie Terezie

30.1.2013    HN-Kariéra & vzdělávání, Kariera.iHNed.cz,  Zdeněk Kubín .   *** Profesní kvalifikace získané v systému NSK využívá devět procent firem, ale většina tento systém nezná, a tím pádem ho nemůže ani využívat. Čím tedy soustavy NSK jsou?   

 

Úklidoví pracovníci skládali zkoušky podle NSK

O Národní soustavě povolání se v poslední době mluví stále více. Ale jenom mluvit samozřejmě nestačí. Aby Národní soustava kvalifi kací byla úspěšná, přinášela prospěch a stala se nepostradatelnou součástí českého vzdělávacího systému a trhu práce, je potřebný zřetelný výsledek na „jejím výstupu“ – tedy počty pracovníků, kteří svoji kvalifi kaci prokázali v systému NSK, když složili předepsanou zkoušku a získali certifikát o jejím úspěšném absolvování, a následně jejich uplatnění.

 

Diskuze u kulatých stolů o Národní soustavě kvalifikací

2.1.2013      Firmy marně hledající pracovníky s určitou odborností a kvalifi kací na straně jedné, tisíce lidí bez práce na straně druhé. To je problém, se kterým se potýká trh práce prakticky ve všech regionech České republiky. Jednou z velkých příležitostí, jak trh práce a systém rekvalifikací a vzdělávání dospělých rozhýbat a přizpůsobit požadavkům zaměstnavatelů a zároveň vytvořit systém umožňující pružně reagovat na změny v jednotlivých profesích, je Národní soustava kvalifikací.  

 

Inovace v oblasti HR a vzdělávání pracovních sil

ZOFINFORUM.jpg 19.11.2012 (18:30 TV Metropol) Jakub MARDEŠIČ, moderátor: Inovace v oblasti HR a vzdělávání pracovních sil, to bylo ústřední téma u "kulatého stolu" už 140. Žofínského fóra.

 

Varnsdorfská střední škola zažila první profesní zkoušky

denik_cz_logo_1.jpg 14.11.2012     Děčínský deník Na Vyšší odborné škole a Střední škole Varnsdorf proběhly historicky první zkoušky profesní kvalifikace.    „Pomocný pracovník v pohostinství“. 

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6   Následující   ››