1 2 3 4 5 6   Následující   ››

Projekt NSK 2 skončil v listopadu 2015, jeho web již není aktualizován

I nadále zde můžete získat informace o průběhu a výsledcích projektu NSK 2. 

 

Padesátníci v práci: šanci mají ti, co nepodceňují vzdělávání

Osm z deseti padesátníků, kteří hledají práci, pociťuje diskriminaci kvůli svému věku. Přitom šanci na uplatnění mají nejlepší za posledních sedm let. Důležité ovšem je, zda mají zájem dál se vzdělávat.

 

Zabíjačka už s certifikátem

Pětapadesátiletý pan Antonín pracuje jako pedagog odborného výcviku oboru vzdělání zemědělec-farmář. V oboru má dlouholeté zkušenosti. Když prvně slyšel o nabídce kurzu Bourání masa, zaujal ho z více důvodů. Za prvé proto, že domácí zabijačky jsou vždycky na něm, a tak chtěl získat širší vědomosti a dovednosti. Za druhé ale především proto, že si chtěl rozšířit svou kvalifikaci a uplatnění v práci.

 

Standardy profesních kvalifikací schválené 14. 10. 2015

NSK.jpg Dne 14. 10. 2015 byly MŠMT schváleny standardy dalších profesních kvalifikací.

 

Úřady práce ČR: Role ÚP v Národní soustavě kvalifikací

UP_logo.jpg Jakou roli mají v Národní soustavě kvalifikací úřady práce ?

 

Národní soustava kvalifikací a adaptační programy

Využíváte adaptačních programů pro lepší začlenění nových zaměstnanců do firemní struktury a pracovního kolektivu? Adaptace se opakuje s každým novým zaměstnancem a jejím cílem je pomoci tomu, aby zaměstnanec co nejdříve podával očekávaný pracovní výkon.

 

NSK nám umožňuje změnit profesní život v jakémkoliv věku

Jen 44% pracujících v plzeňském kraji je spokojeno se svojí prací. Pomoci jim může národní soustava kvalifikací.

 

Projekt UNIV 3 ověřil funkčnost Národní soustavy kvalifikací a směřuje ke svému závěru

Cílem projektu UNIV 3 je zkvalitnit systém rekvalifikací. V praxi to znamená ověření a uznání výsledků neformálního vzdělávání, v němž jsou uznávány dovednosti a znalosti, které si osvojili zájemci o novou profesní kvalifikaci během života i mimo školu. Závěrečná zkouška celého procesu probíhá podle hodnoticích standardů  Národní soustavy kvalifikací  (dále jen NSK) a díky tomu je získaná profesní kvalifikace uznána zaměstnavateli v celé ČR.

 

Sektorové dohody a NSK, cesta ke kvalifikovaným zaměstnancům

12692bc091.jpg Zájem o technické obory vzdělávání za poslední dva roky mírně roste, nicméně potřeba kvalifikovaných pracovníků v této oblasti roste mnohem rychleji. Pokud se nepodaří tento trend změnit, budou z této země odcházet zakázky a nebudou přicházet nové investice, protože je nebude mít kdo dělat, varuje viceprezident Hospodářské komory České republiky Zdeněk Somr.

 

Standardy profesních kvalifikací schválené 29. 6. 2015

Dne 29. 6. 2015 byly MŠMT schváleny standardy následujících profesních kvalifikací.

 

PŘÍBĚH - Díky kurzu mají restauraci plnou hostů

Pan Petr získal po ukončení povinné školní docházky výuční list zedníka, avšak nikdy tuto profesi nevykonával. Již deset let totiž pracuje na plný úvazek jako kuchař v různých typech restaurací.

 

PŘÍBĚH - Díky kurzu do rodinné firmy

Petr v počátečním vzdělávání absolvoval učební obor Zedník - obkladač a úspěšně ho ukončil závěrečnou zkouškou. Poté nastoupil do nástavbového studia oboru Stavební provoz. Po absolvování prvního pololetí ukončil na vlastní žádost studium. Pochází z rodiny, kde otec vlastní malou truhlářskou dílnu. Má dva sourozence, z nichž jeden absolvoval učební obor Truhlář a druhý ze sourozenců učební obory Truhlář a Tesař v počátečním vzdělávání.

 

Závěrečná konference NSK

JEDEME DAL.jpg materiály ze závěrečné konference NSK

 

Portál vzdelavaniaprace.cz pomáhá plánovat kariérní růst

novinky_cz_logo.png Informační server vzdevalaniaprace.cz spustil novou funkci „Můj plán“, která uživatelům pomůže vyhledávat vhodnou nabídku profesí a kvalifikací a naplánovat si osobní rozvoj, vedoucí k plánované kariéře.  

 

Standardy profesních kvalifikací schválené 28. 4. 2015

Dne 28. 4. 2015 byly MŠMT schváleny standardy nových profesních kvalifikací.

 
1 2 3 4 5 6   Následující   ››