Sdílené tipy pro vzdělávání na dálku - Speciál pro podporu výuky na dálku NPI ČR

Opatření proti šíření koronaviru změnilo 2. pololetí školního roku 2019/2020 způsobem, jaký jsme ještě nezažili. Uzavření škol otevírá široké možnosti pro rozvoj a využívání vzdělávání na dálku. Dobrých nápadů, užitečných rad i materiálů ke sdílení přibývá, mnohdy jsou ale roztříštěné a k potenciálním adresátům se nedostanou. Proto bychom vám rádi zprostředkovali kanály s tipy na distanční vzdělávání a sdílení informací a materiálů.

Národní pedagogický institut České republiky rozesílá na školy Speciál pro výuku na dálku –  elektronické bulletiny s odkazy na webináře (dostupné i po odvysílání), na sdílené digitální učební materiály, testy zprostředkovávané ČŠI aj.  Některé z nich jsou využitelné i ve středním školství. 

Speciál pro výuku na dálku: březen   č. 1,  č. 2, č. 3 Infolist_NPI_CR s informacemi z MŠMT

                                                 duben   č. 4,   č. 5, č. 6,  č. 7,  

                                                 květen  č. 8, č. 9 (+ samostatně  pouze nabídka webinařů NPI ČR),  č. 10, č.11,

                                                 červen  č. 12, č. 13,  č. 14, č. 15  + příloha

                                                 říjen      č. 16

Jak mohou školy komunikovat s rodiči žáků s potřebou podrůzných opatřeníVýzva ke sdílení materiálů a zkušeností ze SSPŠ Praha: 

Pedagogové i žáci Smíchovské SPŠS mají zkušenosti s využitím digitálních technologií i možnostmi distančního vzdělávání. Ředitel  školy Ing. Radko Sáblík nabízí: "... Pojďme sdílet své nápady, pojďme sdílet příklady dobré praxe. Nabízím k tomu portál www.ucime.online, který vytvořili a spravují absolventi a studenti mojí školy. ..."