Portál RVP

Informace týkající se vzdělávání nadaných určené zejména učitelům jsou zveřejňovány na stránkách metodického portálu www.rvp.cz, který byl vytvořen jako hlavní metodická podpora pro zavádění rámcových vzdělávacích programů na školách. Vzniklo tak prostředí, ve kterém se učitelé mohou navzájem inspirovat a informovat o svých zkušenostech. Jsou zde například informace o tom, jak vytvářet jednotlivé části ŠVP, jak inovovat vlastní výuku předmětů, jak si poradit s rozvojem a hodnocením klíčových kompetencí a rovněž řada informací z oborových témat. Dalším cílem portálu je poskytnout učitelům diskusní fórum.

Některé části portálu jsou přímo věnovány vzdělávání nadaných - jedná se zejména o tyto čtyři "záložky":

Zde pak pod záložkou Učitel naleznete ještě další dělení těchto sekcí věnovaných nadaným do kategorií Teorie a výzkum / Metodická podpora / Legislativa a poradenství.

Diskusní fórum k problematice vzdělávání nadaných žáků (v rámci sekce Základní vzdělávání) naleznete na http://diskuze.rvp.cz/viewforum.php?f=327. Zde se můžete zapojit do několika běžících diskusí nebo založit diskusi novou.

Dalšími částmi, které jsou připraveny i pro využití v oblasti vzdělávání nadaných žáků, jsou blogy (http://blogy.rvp.cz) a digifolio (http://digifolio.rvp.cz). Svůj blog a digifolio může vytvořit kterýkoliv registrovaný uživatel metodického portálu. Hesla týkající se vzdělávání nadaných lze nalézt a spoluvytvářet v části Wiki (http://wiki.rvp.cz/Special:Search). Můžete zde zakládat i nová hesla.