To nejzajímavější z Metodického portálu vyšlo tiskem

Sborník příspěvků z Metodického portálu 2011.

Některá témata na Metodickém portálu jsou natolik kvalitní a pro pedagogickou veřejnost přínosná, že jsme se je rozhodli shromáždit v tiskové podobě. Vznikla tak publikace Výběr z digifolií. Shromáždili jsme pro všechny fanoušky Metodického portálu to nejlepší z modulů Články, Wiki, Odkazy, DUM, Diskuze a Blogy, vše jsme doplnili podrobnostmi o obsahu e-learningových kurzů, které byly pro učitele zdarma.

Proč se sborník jmenuje Výběr z digifolií? Protože každé téma, které je v něm zastoupeno, soustřeďuje odkazy na všechny doporučené materiály právě v modulu Digifolio. Stránka se tak stává pomyslným rozcestníkem, odkud mohou uživatelé vyrážet na poznávací výpravy po jednotlivých modulech Metodického portálu.

A jaká témata jsme pro vás vybrali? Gramotnosti, udržitelný rozvoj, nadaní žáci, logopedie, vzdělávání žáků-cizinců, myšlenkové mapy, evaluace, CLIL a problematiku fiktivních firem.

Publikaci, která obsahuje různorodé podoby příspěvků na tato témata, je možné si stáhnout jak na Metodickém portálu, tak i na webových stránkách divize VÚP.