Čeština pro cizince

Portál Čeština pro cizince nabízí přehledné a úplné informace pro cizince, kteří žádají o trvalý pobyt v ČR nebo o udělení státního občanství ČR a budou skládat zkoušku z českého jazyka nebo zkoušku z českých reálií.

  • zajišťuje přípravu zkoušky z českého jazyka pro cizince jako jedné z podmínek pro udělení trvalého pobytu
  • zajišťuje tvorbu zkoušky z českých reálií pro účely udělování státního občanství ČR
  • provozuje internetové stránky Trvalý pobyt a Občanství

Banner_250x300_trvaly-pobyt.gif 

Webové stránky Trvalý pobyt nabízejí informace jak pro cizince, tak i pro zkoušející a širokou veřejnost. Rubriky Pro cizince jsou nabídnuty v 9 jazykových mutacích včetně českého jazyka. Rubriky Pro zkoušející jsou k dispozici v češtině a angličtině. Na stránkách je možné najít základní informace o zkoušce, tj. kdy a kde se koná, kolik zkouška stojí, co obsahuje a jaké jsou podmínky jejího vykonání. Zájemci si mohou vyzkoušet modelový test, mohou si stáhnout různé informační a studijní materiály ke zkoušce. Webové stránky také zahrnují základní informace k vyřízení trvalého pobytu v ČR. Sekce pro zkoušející zahrnuje některé rozšířené informace v rubrikách a dále moduly pro registrované uživatele.

Banner_250x300_obcanstvi.GIF

Webové stránky Občanství nabízejí informace pro žadatele o udělení státního občanství v ČR v 5 jazykových mutacích včetně českého jazyka. Sekce Obecné informace zahrnuje základní legislativní informace pro udělení státního občanství České republiky, dále základní informace o zkoušce, tj. kdy a kde se koná, kolik zkouška stojí, co obsahuje a jaké jsou podmínky jejího vykonání a další užitečné odkazy. Sekce Zkouška z českých reálií je podrobným průvodcem zkoušky včetně pravidel, specifikací zkoušky a interaktivního modelového testu. Součástí je také úplná databanka testových úloh z českých reálií. SekceZkouška z českého jazyka zahrnuje základní informace o zkoušce, tj. kdy a kde se koná, kolik zkouška stojí, co obsahuje a jaké jsou podmínky jejího vykonání. Součástí je také modelová varianta zkoušky z českého jazyka. Na těchto webových stránkách najdete také odkaz na online přihlášku ke zkoušce.