‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6   Následující   ››

V katalogu Národní soustavy povolání je již více než 5000 položek

NSP.gif Praha 25. září (ČTK-PROTEXT)  Celkem 5000 položek: 2799 jednotek práce, 1091 povolání a 1706 typových pozic. To jsou aktuální statistiky z katalogu Národní soustavy povolání na konci druhé etapy projektu. Co je však nejdůležitější, že se do řešení kritické situace na českém pracovním trhu zapojili sami zaměstnavatelé, zástupci Úřadu práce ČR a desítky dalších institucí. Už na 2000 odborníků! 

 

Pracovní kvalifikace pro práci v zahraničí.

Chcete-li pracovat v zahraničí a vaše profese patří v hostitelské zemi k regulovaným povoláním, budete možná potřebovat úřední uznání své odborné kvalifikace a praxe. V tomto článku se dozvíte, jak dosáhnout uznání odborné kvalifikace, abyste mohli pracovat v zahraničí.

 

Díky národní soustavě kvalifikací začínají mít zaměstnavatelé vliv na vzdělávání

Největší změnu v systému vzdělávání od dob reformátorky Marie Terezie zažíváme všichni právě teď. Mnozí z nás si to ještě neuvědomují, ale je tomu tak. Národní soustava kvalifikací (NSK) umožňuje vzájemnou komunikaci zaměstnavatelů a vzdělavatelů. Je čas přestat jen naříkat nad kvalitou absolventů, kteří přicházejí na trh práce. Zaměstnavatelé začínají mít vliv na to, co by absolvent vzdělávání měl umět, aby byl na tomto trhu uplatnitelný.

 

Česko i okolní země mají málo nových mlynářů

20.9.2012 (ČRo Klára Bílá) Česko i okolní země mají málo nových mlynářů, jenže učební obor už v Česku neexistuje přes 20 let. Svaz průmyslových mlýnů proto začal nové odborníky na mouku školit sám na pardubické střední škole potravinářské. Osvědčení získávají zaměstnanci mlýnských podniků díky projektu Národní soustava kvalifikací.

 

Jen se školou z mládí si nevystačíte

u4.jpg 17.9.2012 (Brněnský deník  Strana 52) VERONIKA NOVÁČKOVÁ    Nemá-­li naše republika dostatečné zdroje přírodního bohatství, musí hledat zlato v lidech samých. Tak začíná rozvíjet nit svých myšlenek Hana Kohoutová, která je odpovědná za organizační zajištění činnosti sektorových rad. Že jste se s tímto pojmem zatím nesetkali? To se patrně brzy změní. Půjde­li vše podle předpokladů odborníků a zapojených institucí, bude to významná pomoc při zkvalitňování trhu práce.   

 

Zjistěte si, kolik máte brát

vzdatrh.jpg 13.9.2012 (novinky.cz) Řešitelé projektu Národní soustava kvalifikací připravili na portálu www.vzdelavaniaprace.cz nové funkce, které pomohou nezaměstnaným nebo občanům toužícím po lepší práci lépe se orientovat při hledání vysněného zaměstnání.

 

Budoucnost profesí a předvídání kvalifikačních potřeb.

Pro zájemce o novou kvalifikaci či uznání své kvalifikace aktuální je určitě důležité vědět jak na tom zvolená kvalifikace bude na trhu práce v nejbližších letech.   Jedním z užitečných nástrojů pro lepší orientaci v blízké budoucnosti té které profese a šancích na uplatnění jsou i stránky „Budoucnost profesí“ Národního vzdělávacího fondu.

 

Kominíci nosí štěstí. Sami ho ale potřebují při náročných zkouškách

6. září (zpravy.rozhlas.cz) Při skládání zkoušek potřebují kominíci štěstí jako kdokoli jiný. Možná ještě víc, protože komisaři jsou přísní – zvlášť na ty, kteří chtějí získat osvědčení pro revizi komínů. Zkoušku nezvládne až 30 procent kominíků a kominic a to i přesto, že mají dlouholetou praxi.

 

Pojďte s námi diskutovat o bezpečnostních službách

Praha 5. září (PROTEXT) - Zajímá vás oblast bezpečnostních služeb a chcete se zapojit do koordinace aktivit spojených s touto problematikou? Pak jsou tu pro vás připraveny odborné semináře, které organizuje Sektorová dohoda pro oblast bezpečnostních služeb. V rámci veřejné zakázky NSP II ji realizuje konsorcium Hospodářská komora České republiky, Svaz průmyslu a dopravy ČR a společnost TREXIMA.

 

Pozvánka na konferenci Modernizace uznávání odborných kvalifikací: vnitřní trh bez bariér

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, odbor mezinárodních a evropských záležitostí za přispění Evropské komise v rámci grantu na rozšiřování výsledků spolupráce ve vzdělávání a odborné přípravě pořádá mezinárodní konferenci „Modernizace uznávání odborných kvalifikací: vnitřní trh bez bariér“ , která se uskuteční dne 31. října v Národní technické knihovně, Technická 6, Praha 6 .

 

Učili se a nyní mají zajištěnou práci

Praha 29.srpna (Právo) - Uchazeči o práci, kteří nezískali svou kvalifikaci ve školském zařízení, ale přesto mají pro výkon dané profese potřebné znalosti a dovednosti, byli doposud na pracovním trhu hendikepováni, protože nemohli předložit při žádosti o zaměstnání žádaný absolventský certifikát.

 

Národní soustava povolání novým dynamickým řešením pro Úřad práce

"Žijeme v době neustálých změn. Dnes už nelze říci, že by člověk mohl po celý život vystačit s tím, co v mládí vystudoval.“ Tímto konstatováním oslovil Miloš Rathouský ze Svazu průmyslu a dopravy ČR bezmála stovku pracovníků Úřadu práce ČR a jeho krajských poboček i kontaktních pracovišť, stejně jako zástupců nejrůznějších agentur práce.

 

Sluhové, komorné či osobní kuchaři se vracejí do českých domácností

V Česku roste počet lidí, kteří nacházejí pracovní uplatnění jako sluhové, služky a komorné, osobní řidiči, zahradníci či kuchaři v soukromých rezidencích. Množí se také počet pomocnic v movitých domácnostech. Tyto profese už mají dokonce svá kvalifikační čísla v číselníku povolání.  

 

Odborná způsobilost pracovníků bezpečnostních agentur

S druhou polovinou prázdnin začíná platit pro soukromé bezpečnostní služby nová povinnost. Od 1. 8. 2012 musí zajistit výkon koncesované živnosti "ostraha majetku a osob" pouze fyzickými osobami splňujícími odbornou způsobilost. Praha 24. července (PROTEXT)

 

NSK by se měla stát oknem s výhledem na realitu trhu práce

Projekt s oficiálním názvem „Rozvoj Národní soustavy kvalifikací podporující propojení počátečního a dalšího vzdělávání“ připravilo MŠMTve spolupráci s NÚV. O tom, jaké místo NSK v rámci celoživotního vzdělávání zaujímá a jakých cílů se již podařilo dosáhnout, jsme hovořili s Ing. Janem Peškou, zástupcem hlavního manažera projektu.   

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6   Následující   ››