Zkouškový server fungoval při pilotáži velmi dobře. Pilotní školy si stáhly instalátor, který jim umožnil propojit se s centrálním systémem, a tak získat banky úkolů pro vyučované obory. Poté bylo vygenerováno zadání pro každého žáka. Vyplňovat úlohy na počítači není pro žáky složité a zvládli to bez předchozího zaškolení. To se týká i grafického editoru, který umožňuje kreslit obrázky či schémata. Navíc se ukázalo, že žáky zkouška na počítači mnohem víc baví oproti běžným zkouškám na papíře.
Pilotní školy novou aplikaci chválí: „Průběh pilotního zkoušení elektronickou formou proběhl naprosto bezproblémově, překvapila nás rychlá adaptace žáků a jejich správná orientace v zadaných otázkách,“ říká např. Ivo Krajíček, ředitel Střední školy obchodní v Praze 2. „Velice kladně hodnotíme celkové zefektivnění a zrychlení práce při opravování písemné zkoušky. Část žáků má problém s kvalitou psaní. Tím, že vykonávali zkoušku na PC, nemusíme obtížně luštit text, který by jinak napsali při klasických písemných zkouškách,“ upozorňuje ve svém hodnocení pilotáže ředitel SOU v Hubálově Miroslav Kolomazník. Některé školy přicházejí také s návrhy na možná vylepšení systému a na základě pilotáží se upravují i banky úkolů, aby lépe odpovídaly nové formě zkoušky.
I když je adaptace žáků poměrně rychlá, budou mít školy možnost nový systém dostatečně vyzkoušet. Od ledna 2016 bude zpřístupněn školám ve všech oborech, v nichž jsou již vytvořeny banky úkolů. V současnosti jde o 45 oborů, kde se vzdělává největší množství žáků. Pro ostatní obory budou banky úkolů připraveny ve školním roce 2016/2017. Podle připomínek škol, které si písemky na počítači se svými žáky vyzkouší nanečisto, budou banky úkolů dále upravovány.
Jak nová aplikace funguje, se dozvíte zde:
zkouskovy_server.docx (12,46 KB)