Probíhá inovace informačního systému nové závěrečné zkoušky

Informační systém nové závěrečné zkoušky prochází výraznou inovací. Vzniká nový software, který umožní e-learningové vzdělávání učitelů, formální úpravu jednotného zadání podle potřeb žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a v budoucnu i zpracování písemné zkoušky online.

E-learningové vzdělávání nahradí tištěné metodické publikace

Software pro e-learningové vzdělávání umožňuje tvorbu a publikaci studijních materiálů, zpracování studijních lekcí i tvorbu dokumentace a publikací pro školy.  Software je v současnosti naplňován konkrétním obsahem a samotné e-learningové vzdělávání začne v příštím školním roce. Je určeno pedagogům, kteří se podílejí na vzniku jednotných zadání a pracují s nimi ve školách.

Vzdělávací portál bude obsahovat dvě části:

  • knihovnu, obsahující materiály pro školy, metodiky tvorby témat a sestavování jednotných zadání, koncepční materiály;
  • studovnu, obsahující vzdělávací lekce, sestavené do vzdělávacích modulů, a také ověřovací moduly, kde budou frekventanti vypracovávat zadané úkoly pod vedením tutora.

Software pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami

Úpravy jednotných zadaní pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami zahrnují úpravy vzhledu a formátu jednotných zadání závěrečných zkoušek bez změny jejich obsahu. Pro tyto účely byl vytvořen nový modul portálu, který umožní školám změnit velikost, barevnou paletu či sytost obrázků, upravit velikost písma, změnit orientaci stránky nebo měřítko zobrazení. Tato inovace umožní učitelům reagovat na speciální potřeby žáků, které daná škola vzdělává. Modul Správce jednotných zadání je zároveň rozšířen o možnost specifikovat, které školy budou mít v rámci portálu pro školy k tomuto novému modulu přístup.