Školy už mohou zadat svým žákům samostatné odborné práce

V polovině ledna dostaly školy prostřednictvím e-mailu zadání samostatných odborných prací. Tyto práce jsou součástí jednotného zadání v 10 oborech: Hodinář, Cukrář, Montér suchých staveb, Včelař, Kovář a podkovář, Kuchař – číšník, Operátor skladování, Kadeřník, Umělecký kovář a zámečník, pasíř a Umělecký keramik. 

Od začátku 2. pololetí tak mohou pedagogové ve školách vyučujících tyto obory zadat samostatné odborné práce svým žákům, kteří budou letos skládat závěrečné zkoušky.

Samostatné odborné práce jsou zcela novým prvkem při závěrečných zkouškách. Žáci je zpracovávají během 2. pololetí a obhajují je při závěrečné zkoušce. Mohou přitom ukázat, že pronikli do určité odborné problematiky, umějí pracovat s informacemi a dokáží prezentovat výsledky své práce. Například v oboru Kuchař – číšník mohou žáci dostat za úkol popsat, jak by uspořádali rodinnou oslavu nebo jaké menu by připravili pro hosty, kteří nejedí maso. V oboru Kadeřník může být tématem třeba slavnostní účes.

Více informací o samostatných odborných pracích najdete zde:Pojeti_SOP_2012_2013.doc Pojeti_SOP_2012_2013.doc (223,00 KB)