Témata pro samostatné odborné práce jsou připravena

Od 12. ledna 2015 budou v informačním systému nové závěrečné zkoušky zveřejněna témata samostatných odborných prací pro školní rok 2014/2015.

Tyto práce vytvářejí žáci třetích ročníků v následujících oborech vzdělání: Jemný mechanik–hodinář, Cukrář, Montér suchých staveb, Včelař, Podkovář a zemědělský kovář, Kuchař – číšník, zaměření pohostinství, Kuchař – číšník, zaměření kuchař, Kuchař – číšník, zaměření číšník, Operátor skladování, Kadeřník, Umělecký kovář a zámečník, pasíř a Umělecký keramik. Školy vyučující dané obory zadávají svým žákům témata pro samostatné odborné práce (SOP) od začátku druhého pololetí.

Intenzívní práce na aktualizaci témat SOP probíhaly od října do poloviny prosince 2014. Osloveni byli loňští autoři, kteří buď zadání pozměnili, nebo zpracovali a doplnili témata nová. Metodické pokyny k řešení SOP (způsob zadání, požadavky na formální úpravu SOP, způsob hodnocení apod.) zůstávají stejné jako loni. Na žádost škol byly pokyny pro žáky k řešení SOP zpracovány jako oddělená část zadání, kterou si školy budou moci vytisknout na samostatném listě a rovnou použít pro žáky.