Ještě se učí, už má ale jistou práci

11.6.2015 Slovácký deník -  Během posledního roku studia na učilišti bude každý měsíc dostávat nemalou finanční podporu. Praxi absolvuje především v jedné konkrétní společnosti, jejíž pracovní podmínky tak bude moci detailně poznat. Už nyní má v rukou svou vůbec první pracovní smlouvu, která mu po škole umožní nastoupit do prostředí, které v té době už bude důvěrně znát. Řeč je o sedmnáctiletém Robertu Halodovi z Uherského Brodu.     

V jeho profesním rozvoji mu totiž výrazně pomohl projekt Firemní žáci, který v loňském roce rozjela jeho škola – Střední průmyslová škola a obchodní akademie (SPŠOA) Uherský Brod. Díky spolupráci školy s významnými výrobními firmami v regionu nastoupí Robert Haloda společně se třemi svými kolegy za několik měsíců do společnosti Kasko ve Slavkově.

„Jedna věc je, že jsem chtěl mít po škole jistotu zaměstnání, druhá věc i to, že jsem chtěl do této společnosti jít za mým otcem. Proto jsem se rozhodl pro uzavření smlouvy s touto firmou. Ta mě bude podporovat v posledním roce studia a já za to potom k ní nastoupím jako zaměstnanec,“ pochvaluje si Robert Haloda. Spolupráce ovšem bude výhodná i pro druhou stranu...