Kostelečtí jdou do boje za školu

2.3.2015 Náchodský deník - Červený Kostelec - Červenokostelečtí chtějí zachovat samostatnost zdejší střední školy. Kraj uvažuje o slučování. Prý aby ušetřil.

Bojí se o ztrátu pracně budovaných učebních oborů, následný úbytek žáků, o to, že bez střední školy se město nebude lépe rozvíjet, ale také, že zdejší střední školství ztratí prestiž. Tak reagují v Červeném Kostelci na to, že představitelé resortu školství Královéhradeckého kraje chtějí zdejší Střední školu oděvní, služeb a ekonomiky sloučit se střední školou v Hronově. A to kvůli počtu zdejších žáků.

...

Střední školu oděvní, služeb a ekonomiky už v posledních letech podřídila svou výuku jedinému cíli, aby se její absolventi uplatnili na trhu práce. Záměrem školy je, aby žádný její absolvent neskončil na úřadu práce. A škole se její kroky už vyplatily, protože už třetina studentů od třetího ročníku opravdu při studiu ve svém volném čase pracuje a to nejen v rámci projektu Pospolu, ale i na dlouhodobých pracovních stážích. Aby se škole dařilo, starosta ji chce zapojit školu ještě více do spolupráce se zaměstnavateli nejen ve městě, ale i v regionu. A to i s ohledem na rozvoj zdejší průmyslové zóny. Ve škole by se totiž mohli vzdělávat budoucí zaměstnanci.

...

Celý článek je k dispozici zde.