Novinky 2. září 2015

Vážení zájemci o dění v projektu Pospolu,

rádi bychom Vás upozornili na následující aktuality:


1.       V tištěné podobě vyšla publikace Kráčíme Pospolu k efektivnější spolupráci škola firem. Jejím hlavním smyslem je usnadnění a případné zkvalitnění aktivní spolupráce škol a zaměstnavatelů v procesech odborného vzdělávání tam, kde je tato spolupráce již určitým způsobem navázána. Zároveň přináší potenciální metodické návody a postupy v oblasti spolupráce pro subjekty, které se k navázání spolupráce teprve připravují nebo o ní uvažují. Publikaci rozešleme do konce projektu (31. října 2015) všem středním odborným školám a učilištím. Publikace je i v podobě online příručky dostupná na http://pospolu.rvp.cz/kracime-pospolu.

2.       Celkem v pěti edičních řadách (Profilová maturitní zkouška, Motivační workshopy, Metodický inspiromat, Z praxe škol a Čtenářské dovednosti pro praxi) jsme vydali metodické publikace a učební materiály pro střední odborné školy. Kompletní přehled dosud vydaných publikací je k dispozici zde.

3.       V blízké době vyjde nové a současně závěrečné číslo zpravodaje Pospolu. Najdete v něm například schéma pro spolupráci škol a firem, které uvádí, jaké kroky je vhodné v jednotlivých fázích spolupráce podnikat, a zároveň obsahuje odkazy na výstupy projektu Pospolu přinášející užitečné informace pro různé fáze spolupráce. Ve zpravodaji se dále dočtete o aktivitách v prodloužení projektu nebo o chystaném Průvodci pro zaměstnavatele k navázání spolupráce se školami. Máte-li zájem o zpravodaj v tištěné podobě, kontaktujte nás na e-mailu pospolu.info@nuv_cz a my Vám ho doručíme poštou.

4.       Zaměstnavatelské svazy, asociace, cechy, komory a neziskové organizace podporující projekty a další inovace s cílem zvýšit spolupráci škol a firem mají možnost zdarma zveřejnit svůj profil v online katalogu Modulu Pospolu na Metodickém portálu RVP.cz. Získají tím prostor pro prezentaci své činnosti a příležitost k navázání nových kontaktů pro spolupráci se školami. Během léta jsme za tímto účelem oslovili 300 zastřešujících zaměstnavatelských subjektů. V případě zájmu o zařazení do katalogu pošlete krátkou anotaci o Vaší činnosti včetně kontaktu na osobu, do jejíž kompetence spadá spolupráce se školami, na adresu pospolu.adresar@nuv_cz a my Váš profil zveřejníme. Více informací o katalogu subjektů najdete zde


Za celý tým Pospolu
Alena Nová
PR projektu Pospolu
mail: alena.nova@nuv_cz