Novinky 25. září 2015

Vážení zájemci o dění v projektu Pospolu,

rádi bychom Vás informovali o následujících aktualitách:

1.       Vyšlo nové a současně závěrečné číslo zpravodaje Pospolu. Najdete v něm například rozhovory se zástupkyněmi středních odborných škol, které v prodloužení projektu vytvářely jednotky výsledků učení ECVET určené pro odborné praxe v různých oborech vzdělání. Ve zpravodaji se také dočtete o návrzích systémových změn pro zkvalitnění odborného vzdělávání vzešlých z projektu Pospolu, zmíněny jsou i scénáře možného vývoje odborného vzdělávání v České republice.

2.       Dovolujeme si Vás pozvat na seminář „Výměna zkušeností ze spolupráce středních a vysokých škol se zaměstnavateli“, který se koná 7. října 2015 od 9 hodin v budově institutu xPORT BUSINESS ACCELERATOR Vysoké školy ekonomické v Praze na adrese Jeseniova 2769/208, Praha 3. Cílem semináře je představení dobré praxe, vzájemná inspirace a výměna zkušeností mezi středními a vysokými školami. Pozornost bude věnována i sociálnímu partnerství střední školy s vysokou školou. Na semináři vystoupí zástupci vysokých a středních škol ze čtyř technických oborů. Kapacita míst je omezena, v případě zájmu se prosím registrujte co nejdříve na adrese https://goo.gl/p4Sxgt. Seminář je pro všechny účastníky zdarma.

3.       Na adrese POSPOLU.RVP.CZ jsou postupně uveřejňovány výstupy z pilotáže i monitoringu spolupráce škol a jejich sociálních partnerů, např. jednotky výsledků učení či učební materiály. Zveřejněna je také většina metodických publikací a systémová doporučení projektu. Nyní je k dispozici celkem 245 materiálů. Například na adrese http://pospolu.rvp.cz/priklady-spoluprace najdete také k dnešnímu dni 89 příkladů konkrétní spolupráce vybraných škol a jejich zaměstnavatelů, další budou postupně doplňovány.

Za celý tým Pospolu

Alena Nová

PR projektu Pospolu

mail: alena.nova@nuv_cz