Nefinanční ověřování

Ověřování spolupráce škol a firem bez nároku na finanční podporu bylo jednou z aktivit projektu. Týkalo se fungujících partnerství škol a firem, které vzájemně spolupracují při realizaci odborného výcviku a odborné praxe žáků v reálném pracovním prostředí firem. Do prosince 2013 se do něj přihlásila tři partnerství, přičemž partnerství 17 - Kladno přešlo v červenci 2014 na formu dohod.

Partnerství 17 - Kladno

Realizátorem nefinančního monitoringu je SOŠ a SOU Kladno, Dubská, partnery jsou firmy KD servis a.s., RENAULT K & N car, s.r.o., NEVECOM s.r.o., AUTODRÁB s.r.o., MILENA KŘESINOVÁ – KTK autorizovaný prodejce, servis Chevrolet, STANISLAV TROJAN – Autoservis – Kladno. Monitoring zejména ověřil spolupráci školy a firem v realizaci odborném výcviku 11 žáků v oboru Mechanik opravář motorových vozidel v celkovém počtu 1540 hodin.

Partnerství 18 – Mladá Boleslav

Realizátorem nefinančního monitoringu je SOU strojírenské, odštěpný závod ŠKODA AUTO a.s., Mladá Boleslav, partnerem je ŠKODA AUTO a.s. Mladá Boleslav. Monitoring zejména ověřuje spolupráci školy a firem v realizaci odborného výcviku pro 40 žáků v oboru Klempíř – karosář a 30 žáků v oboru Nástrojař v celkovém počtu 15800 hodin. Monitoring se soustředí i na rozšířené formy spolupráce, a to stáže učitelů odborného výcviku ve firmě a využití odborníků z praxe.

Partnerství 19 – Prostějov

Realizátorem nefinančního monitoringu je OA Prostějov, partnerem Statutární město Prostějov. Monitoring zejména ověřuje spolupráci školy a firem v realizaci odborné praxe 5 žáků v oboru Obchodní akademie v celkovém počtu 400 hodin.

Cílem ověřování spolupráce škol a firem je zviditelnit příklady dobré praxe fungující spolupráce mezi firmami a školami a také využít další zdroje informací k žádoucím legislativním návrhům.