Vyšly nové metodické publikace projektu Pospolu

V projektu Pospolu jsme vydali nové publikace pro střední odborné školy v edicích Profilová maturitní zkouška, Z praxe škol a Metodický inspiromat.

Publikace Profilová maturitní zkouška pro obor vzdělání 68-43-M/01 Veřejnosprávní činnost

Publikace z edice Profilová maturitní zkouška jsou určeny školám jako zdroj informací i jako příklad a inspirace pro přípravu vlastní profilové maturitní zkoušky. Nově vyšly publikace pro obory vzdělání 68-43-M/01 Veřejnosprávní činnost a 37-41-M/01 Provoz a ekonomika dopravy.

V ediční řadě Z praxe škol jsme vydali učební materiály na téma Nejpoužívanější typy senzorů v průmyslové automatické výrobě pro skupinu oborů vzdělání 23 Strojírenství a strojírenská výroba a Řízení jakosti pro technická lycea a strojírenské obory. Jako podpůrnou pomůcku pro zlepšování odborné angličtiny ve výuce mohou školy využít Česko-anglický a anglicko-český odborný slovník pro stavební, strojírenské a elektrotechnické obory.

Žákům a pedagogům z širokého spektra strojírenských, elektrotechnických, hornických oborů a oborů informačních technologií je věnována publikace Inspiromat pro technické obory, obsahující výukové prezentace na odborná témata a materiály pro interaktivní tabuli. Tato i následující publikace vyšly v edici Metodický inspiromat.

Na výuku nových trendů a na požadavky zaměstnavatelů a zákazníků se zaměřuje publikace Metodické materiály pro obory vzdělání kadeřník, kosmetické služby, vlasová kosmetika, určená pro skupinu oborů vzdělání 69 Osobní a provozní služby.

Poskytnout přehled o současných vývojových směrech v textilní výrobě a oděvnictví je cílem publikace Vývojové trendy textilního a oděvního oboru - odborný inspiromat, připravené pro učitele teoretických i praktických odborných předmětů skupiny oborů vzdělání 31 Textilní výroba a oděvnictví.

Přehled všech publikací dosud vydaných v projektu Pospolu najdete zde.